آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17646
تاریخ انتشار : 15 آبان 1391 11:39
تعداد بازدید : 629

همزمان با عید غدیر

نخستین لیگ بازی های آنلاین رایانه ای راه اندازی شد

رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال از راه اندازی رسمی نخستین لیگ بازی های آنلاین رایانه ای کشور هم زمان با عید سعید غدیر خبر داد.

خبرگزاری مهر- دکتر حسن علیزاده با اعلام آغاز ثبت‌نام رسمی در نخستین لیگ بازی‌های آنلاین رایانه‌ای گفت: کاربران بازی‌های رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه به وب‌گاه جام دیجیتال آنلاین نسبت به ثبت‌نام در این لیگ بازی رایانه‌ای اقدام کنند.
وی با بیان اینکه لیگ مسابقات رایانه‌ای با هشت بازی در زمینه‌های مختلف آغاز شده است، گفت: به تدریج و تا پایان امسال 28 بازی آنلاین پولی و حدود 200 بازی رایگان در زمینه‌های مختلف در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال از همکاری و امضای تفاهم‌نامه با سازمان فناوری اطلاعات و بانک ملی برای تامین زیرساخت‌های فنی و مالی این طرح خبر داد و گفت: پیش از اعلام راه‌اندازی این لیگ، بالغ بر 30 هزار نفر در این سایت ثبت‌نام کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود با اعلام رسمی راه‌اندازی این جام، از امروز شاهد استقبال خوبی از سوی کاربران و طرفداران بازی‌های رایانه‌ای باشیم. علیزاده هدف از راه‌اندازی لیگ بازی‌های رایانه‌ای را آوردن سرگرمی به داخل منازل مردم عنوان کرد و گفت: بازی‌های در نظر گرفته شده تمامی گروه‌های، سنی، تحصیلی، جنسیتی و اجتماعی را شامل می‌شود.
وی با بیان اینکه به مرور فهرست کاملی از بازی‌های رایانه‌ای ایرانی و خارجی در این لیگ ارایه خواهد شد پیش‌بینی کرد که تا سه ماه آینده یک لیگ جدی و تاثیرگذار در زمینه بازی‌های رایانه‌ای آنلاین در کشور ایجاد شود. علیزاده با اشاره به استقبال چند صد هزار نفری کاربران ایرانی از برخی بازی‌های رایانه‌ای سایت‌های خارجی گفت: ورود مخاطبان بازی‌های رایانه‌ای به سایت‌های خارجی بازی، علاوه بر بار مالی، مباحث امنیتی سیاسی را نیز در برخی مواقع به همراه دارد که باید به آن توجه شود. براین اساس ما اگر بتوانیم سرگرمی را با ترکیبی از بازی‌های مفید ایرانی و خارجی در اختیار مردم قرار دهیم علاوه بر بعد اقتصادی می‌تواند منتج به تولید بازی‌های فاخر ایرانی از بعد فرهنگی نیز شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :