آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17613
تاریخ انتشار : 16 آبان 1391 10:17
تعداد بازدید : 730

با حضور وزرای ارتباطات و علوم

ششمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات امروز آغاز به کار می کند

ششمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات با حضور وزیر ارتباطات، وزیر علوم و رییس ارتباطات رادیویی اتحادیه بین المللی مخابرات از امروز به مدت سه روز در تهران برگزار می شود.

خبرگزاری فارس- این همایش با حضور رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، کامران دانشجو، وزیر علوم و فناوری و فرانسوا گابریل رانسی، رییس اداره ارتباطات رادیویی اتحادیه بین‌المللی مخابرات از 16 تا 18 آبان ماه برگزار می‌شود. این همایش هر دو سال یک‌بار با هدف هم‌اندیشی در حوزه‌های مخابرات و کامپیوتر برگزار می‌شود و طی آن آخرین پیشرفت‌های علمی و پژوهشی، آینده تکنولوژی‌های مخابراتی و تئوری‌های جدید توسط صاحب‌نظران و صاحبان تکنولوژی در قالب مقالات علمی، کارگاه‌های آموزشی و میزگردها ارایه می‌شود.
دبیرخانه این سمپوزیوم، 569 مقاله و پیشنهاد 64 کارگاه آموزشی را از 24 کشور جهان دریافت کرده که از این میان 255  مقاله و 19 کارگاه آموزشی پس از ارزیابی در شش کمیته فنی که با حضور 47 محقق و اندیشمند از دانشگاه و صنعت تشکیل شده، انتخاب شده است.
محورهای این سمپوزیوم آنتن و امواج، مخابرات بی‌سیم، سیار و ماهواره‌ای، سیستم‌های مخابرات نوری، تئوری شبکه‌های مخابراتی، فناوری اطلاعات، امنیت اطلاعات، تصمیم‌سازی و برنامه‌ریزی در زمینه‌های ICT و موارد استراتژیک در حوزه ICT است.
در حاشیه این سمپوزیوم یک نمایشگاه جانبی به منظور ارایه آخرین دستاوردها و تکنولوژی‌های شرکت‌ها و موسسات داخلی و خارجی برگزار می‌شود.
این سمپوزیوم توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، انجمن مهندسی برق و الکترونیک ایران (IAEEE) و بخش ایران IEEE برگزار می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :