آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17611
تاریخ انتشار : 16 آبان 1391 10:13
تعداد بازدید : 604

تشعشعات آنتن های BTS بار دیگر اپراتورها را به مجلس می کشاند

عضو کمیسیون بهداشت مجلس نهم خبر از تهیه گزارشی در خصوص مشخص شدن اثرات تشعشعات گوشی تلفن همراه بر روی سلامتی انسان در کمیسیون بهداشت داد و اعلام کرد: مسوولان وزارت ارتباطات و اپراتورهای تلفن همراه باید در خصوص تاثیرات تشعشعات امواج آنتن های BTS بر روی سلامتی انسان ها توضیحاتی را در کمیسیون ارایه کنند.

موبنا- محمدحسین قربانی با اشاره به اینکه در خصوص اثرات منفی تشعشعات آنتن‌های BTS  هنوز به نتایج قطعی‌ای دست نیافته‌ایم، گفت: طول تشعشعات آنتن‌های BTS مشخص در یک محدوده جغراقیایی مشخص است که اپراتورهای تلفن همراه باید در این خصوص اطلاع‌رسانی کنند.
وی با اشاره به اینکه گوشی تلفن همراه نیز دارای تشعشات گوناگونی است، افزود: در صورت اثبات و عدم اثبات اثرات منفی این تشعشعات باید پیشگیری‌های لازم را انجام داد. قربانی با یادآوری اظهارنظرهای گوناگون متخصاصان در خصوص اثرات تشعشعات گوشی تلفن همراه، گفت: تلفن همراه نیز دارای تشعشعات مخصوص خود است که به منظور کاهش اثرات منفی این تشعشعات باید تا حد امکان در هنگام مکالمه از هندزفری استفاده شود و یا اینکه گوشی تلفن همراه نزدیک قلب قرار نگیرد.
به گفته وی به طور مستمر و طولانی برای مکالمه‌های خود نباید از تلفن همراه استفاده کنیم، به دلیل اینکه به سیستم شنوایی و اعصاب آسیب می‌رساند.
وی با اشاره به اینکه کمیسیون بهداشت مجلس نهم  قرار است تهیه گزارشی در خصوص مشخص شدن اثرات تشعشعات گوشی تلفن همراه بر روی سلامتی انسان را در دستور کار خود قرار دهد، گفت: مسوولان وزارت ارتباطات و اپراتورهای تلفن همراه باید در خصوص تشعشعات امواج آنتن‌های BTS توضیحاتی را در کمیسیون بدهند.
این در حالی است که مسوولان اپراتورهای تلفن همراه مدعی هستند که تشعشعات آنتن‌های BTS هیچ‌گونه عوارض منفی بر سلامت جسمی و روانی افراد ندارد و برخی افراد با اظهارنظرهای گوناگون در این زمینه تنها باعت تشویش اذهان عمومی می‌شوند.
در همین حال سازمان انرژی اتمی هم در این زمینه اعلام کرده که با توجه به بررسی‌های به عمل آمده، شرایط نصب و بهره‌برداری از آنتن‌های BTS در ایران به گونه‌ای است که در شرایط فعلی بر مبنای اطلاعات تایید شده توسط مجامع علمی جهانی است و مردم می‌توانند بدون نگرانی از این فناوری سودمند در برقراری ارتباطات بهره‌مند باشند .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :