آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17606
تاریخ انتشار : 16 آبان 1391 10:0
تعداد بازدید : 883

ثبت آمار ازدواج و طلاق آنلاین می شود

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال از ثبت آنی و لحظه ای ازدواج و طلاق خبر داد و گفت: به زودی تمامی دفاتر، اطلاعات مربوط به ازدواج و طلاق را روی پایگاه جمعیتی ثبت احوال به ثبت می رسانند.

خبرگزاری مهر- علی اکبر محزون با بیان این مطلب افزود: با همکاری و توافق به عمل آمده با سازمان ثبت اسناد و املاک اتصال دفاتر به پایگاه اطلاعات جمعیتی ثبت احوال فراهم می‌شود و از این پس دیگر میان ثبت ازدواج و طلاق و ارایه آمار فاصله‌ای ایجاد نخواهد شد.
وی گفت: تاکنون دفاتر موظف بودند که اعلامیه‌های ازدواج و طلاق را طی 15 روز به سازمان ثبت احوال ارسال کنند که البته کمی هم تاخیر در این خصوص وجود داشت اما با آنلاین شدن و ثبت لحظه‌ای آمار ازدواج و طلاق این زمان از بین می‌رود.
مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال تاکید کرد: این اقدام در حال حاضر به عنوان نمونه در استان البرز در حدود 12 دفترخانه اجرایی می‌شود که با آمادگی سازمان ثبت اسناد، دفاتر دیگر استان‌ها نیز به صورت آنی آمار ثبت ازدواج و طلاق را به سازمان ثبت احوال اعلام خواهند کرد.
وی در مورد اعلام دلایل طلاق در ثبت احوال گفت: ثبت دلایل طلاق مدتی است که در دستور کار شورای‌عالی ثبت احوال قرار دارد اما با توجه به اینکه طلاق موارد و علت‌های مختلفی دارد به همین دلیل ثبت این موارد کار مشکلی است و نیاز به بررسی کارشناسی دارد.
مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال افزود: امیدواریم چالش‌های موجود در زمینه ثبت دلایل طلاق برطرف شود و بتوانیم در این خصوص به نتیجه مثبتی دست پیدا کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :