آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17111
تاریخ انتشار : 6 آبان 1391 12:27
تعداد بازدید : 439

اعتراض شدید سفیر ایران در فرانسه به مدیرکل یوتل ست

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در دیدار با مسوولان شرکت یوتل ستپیرو نسبت به توقف پخش شبکه های ماهواره ای صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از ماهواره “یوتل ست” اعتراض کرد.

ایسنا- علی آهنی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در دیدار با میشل دو روزن مدیرکل و رییس هیات مدیره شرکت یوتل‌ست که برخی از مسوولان این شرکت نیز حضور داشتند، ضمن اعتراض شدید به این تصمیم یک‌جانبه و غیرمنطقی شرکت یوتل‌ست که بر اساس تفسیر غیرقابل قبول از مصوبات سیاسی اتحادیه اروپایی بر علیه جمهوری اسلامی ایران اتخاذ شده آن را ناقض قراردادهای دوجانبه دانست.
وی گفت: محروم کردن میلیون‌ها نفر بیننده و شنونده برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی شبکه‌های مختلف جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان نقض آشکار حقوق بشر و معاهدات بین‌المللی است که بر آزادی بیان و آزادی دسترسی عموم به اخبار و اطلاعات تاکید دارند.
وی همچنین قطع شبکه‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران توسط شرکت یوتل‌ست را نقض صریح معاهدات مربوط به استفاده یکسان و برابر همه کشورها از فضای ماورای جو دانست و بر ضرورت بازنگری در این تصمیم تاکید کرد.
سفیر کشورمان در فرانسه در این ملاقات توسل غیرمشروع برخی دول غربی به ابزارهای مختلف جهت فشار به رسانه‌ها و شرکت‌های ارتباطاتی برای پیشبرد اغراض سیاسی و کنترل و سانسور فضای رسانه‌ای را غیرقابل قبول و توجیه خواند.
مدیرکل و رییس هیات مدیره یوتل‌ست در پاسخ توضیحاتی درباره دلایل اتخاذ تصمیم خود که متکی بر تفسیر آنها از مصوبات و مجازات‌های اتحادیه اروپایی به ویژه مجازات‌های مورخ مارس 2012 بر علیه جمهوری اسلامی ایران و همچنین دستور شورای عالی سمعی و بصری فرانسه بوده است ارایه داد.
سفیر کشورمان در فرانسه ضمن تشریح تناقضات مصوبات اتحادیه اروپایی با کنوانسیون‌ها و معاهدات بین‌المللی و وارد ندانستن دستورالعمل شورای عالی سمعی و بصری فرانسه، دلایل ارایه شده از سوی طرف فرانسوی برای متوقف کردن پخش شبکه‌های صداوسیما را قانع‌کننده ندانست و خواستار رفع محدودیت‌های غیرقانونی اعمال شده در این خصوص شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :