آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17084
تاریخ انتشار : 6 آبان 1391 11:34
تعداد بازدید : 818

نشنال جئوگرافی عکاسان ایرانی را تحریم کرد

شرکت در مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافی سال 2012 که از ابتدای سپتامبر آغاز شده تا پایان نوامبر ادامه دارد اما عکاسان چند کشور از حضور در این مسابقه محروم شده اند که یکی از این کشورها، ایران است.

فناوران- نشنال جئوگرافی هر سال این مسابقه را در سه بخش مکان‌ها، مردم و طبیعت برگزار می‌کند که عکاسان 130 کشور جهان در آن شرکت می‌کنند. این موسسه امسال با انتشار اطلاعیه‌ای روی سایت خود ممنوعیت حضور عکاسانی که در کشورهای ایران، کوبا، کره شمالی، سودان و سوریه زندگی می‌کنند را اعلام کرده است.
یکی از اعضای هیات مدیره انجمن عکاسان معتقد است تحریم نشنال جئوگرافی به خاطر توجه به جنبه‌های سیاسی است. وی تاکید می‌کند بهتر است بحث فرهنگ و هنر و تحصیلات از مسایل سیاسی جدا باشد.
مرکز هنرهای تجسمی نیز نسبت به این موضوع واکنش نشان داد. این مرکز بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن آمده است: اقدام موسسه نشنال جئوگرافی مبنی بر ممنوعیت حضور عکاسان ایران و چهار کشور دیگر در مسابقه سالانه این موسسه با هدف و رسالت این موسسه با سابقه که توسعه علم، معرفی و حفاظت از آثار طبیعی و توجه به باستان‌شناسی و زیست شناسی و علم جغرافیا است، مغایرت و تعارض دارد.    


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :