آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17076
تاریخ انتشار : 6 آبان 1391 11:23
تعداد بازدید : 680

روزهای اعتراض

کشته شدن دختران دانش آموز کاروان راهیان نور بر اثر تصادف، هفته گذشته بسیاری از کاربران را ناراحت و البته معترض کرد. کاربران در شبکه های اجتماعی اعتراض خود را نسبت به عملکرد رسانه های رسمی و مسوولان دولتی و واکنشی که آنها در مقابل این حادثه داشتند نشان دادند.

بهار ادیبان

در کنار خبر کشته شدن 26 نفر در سانحه رانندگی هفته گذشته، واکنش به خبر محرومیت عکاسان ایرانی از شرکت در مسابقه سالانه موسسه نشنال جئوگرافی نیز در شبکه‌های اجتماعی پررنگ بود. موسسه نشنال جئوگرافی که هر سال یک مسابقه بین‌المللی برای برگزیدن عکس‌های برتر سال و به نمایش گذاشتن تصاویری از طبیعت در کشورهای مختلف برگزار می‌کند امسال شرکت عکاسان ایرانی را ممنوع اعلام کرد. در پی اعلام این مطلب بسیاری از کاربران در توییتر و فیس‌بوک سعی کردند با به اشتراک گذاشتن این خبر و انتقاد نسبت به آن، اعتراض خود را نشان دهند. برخی از نهادهای هنری نیز با انتشار بیانه نسبت به این عمل انتقاد کردند.
اما یکی از عکس‌هایی که هفته گذشته در شبکه‌های اجتماعی بارها به اشتراک گذاشته شد، عکس یک بند انگشت در یک همبرگر در قم بود.
در حالی که دو هفته پیش شایعه مرگ احمد قابل در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و تکذیبیه آن به سرعت دست به دست شد، به گزارش منابع رسمی احمد قابل اواسط هفته گذشته در مشهد درگذشت (روحش شاد).
اما یکی از مسایل جنجالی هفته پیش نامه سرگشاده احمدی‌نژاد به نامه محرمانه رییس قوه قضاییه بود که واکنش‌های مختلفی را در دنیای مجازی به دنبال داشت. وی در ابتدای نامه و در توضیح اینکه چرا پاسخ نامه محرمانه را سرگشاده داده نوشته «از آنجا که این مکاتبات مربوط به حقوق اساسی ملت است ضرورتی به محرمانه بودن ندارد.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :