آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17074
تاریخ انتشار : 6 آبان 1391 11:20
تعداد بازدید : 1299

دریغ از لختی همدلی

آقای وزیر جمعه شب،راحت خوابیدید؟آقای سردار شما چطور؟ وقتی که بچه های بروجنی توی اتوبوس ترمز بریده از ترس جانشان، هر چه دعا تا آن روز یاد گرفته بودند، زمزمه می کردند؟

زینب اسماعیلی سیویری
راحت بر بستر نرمتان غلت زدید، وقتی‌که بچه‌ها وسط زمین و آسمان، زخمی و خون آلود، برخی جان از نفس دررفته و برخی آخرین نفس را می‌کشیدند؟
صبح شنبه‌تان را که حتما خوب شروع کردید. روز اول هفته، شاد و قبراق بودید؟ نماز صبح و ورزش صبحگاهی، صبحانه مفصل؛ آخر پزشکان می‌گویند صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی است. اگر قبراق شروع نکرده بودید که بعدازظهر با آن صراحت مثال‌زدنی نمی‌گفتید بروید از مسوولش بپرسید چرا. مسوولش دقیقا چه کسی بود که خبرنگاران بروند بپرسند؟ تفاهم‌نامه آموزش و پرورش و سازمان بسیج که به هر دوی شما مسوولیت می‌دهد، نکند مصداق «آشپز که دو تا شد، آش یا شور می‌شود یا بی‌نمک» شده.
اتفاقا حالا می‌خواهم روی صحبتم را با سردبیران و مدیرمسوولان مطبوعاتی ببرم که موضوع را به خبر کوتاهی لای صفحات یا دست پر، تیتر کوچکی در صفحه اول خلاصه کردند. ارزش‌های خبری می‌گوید که بمب‌گذاری در بیروت یا عملیات شهادت طلبانه در فلان شهر اهمیت بیشتری از کشته شدن 26 دانش‌آموز و معلم و همراهان‌شان در برگشت از اردوی راهیان نور دارد؟ دربرگیری، مجاورت، تعداد، استثنا؟ کدام این ارزش‌های خبری این حکم را به شما می‌دهد. اصلا ارزش‌های خبری اهمیت دارد یا ارزش‌های دیگری؟
آقای عزت‌الله ضرغامی، رییس محترم سازمان صدا و سیما شما چطور؟ راحت خوابیدید وقتی خبر حادثه را فقط به دلیل انتشار پیام تسلیت مقامات حکومتی اعلام کردید؟ البته شما که خبره کار شده‌اید. در پوشش خبری ندادن به زلزله اهر و هریس نشان دادید که چطور می‌توانید حوادث را نادیده بگیرید و بعد آن‌گونه که خواستید خبرنگاران‌تان را شوت کنید وسط ماجرا تا با کادر بسته آنچه می‌خواهید نشان دهند و آنچه نمی‌خواهید هیچ وقت بازگو نشود.
آقای صدا و سیما! اگر کسی گفته که این کار «انگاره‌سازی» و «سیاست رسانه‌ای» است، اشتباه گفته! این عین دروغ به خورد مردم دادن است.
آقای وزیر آموزش و پرورش، آقای سردار، ‌آقای صدا و سیما، راحت خوابیدید وقتی دیدید بین جمعیت آن شهر که سیاه‌پوش به خیابان آمده‌بوند، شما هیچ جایی حتی برای اندکی همدلی نداشتید؟ وقتی معاون آموزش و پرورش استان را در مراسم تشییع جنازه هو می‌کنند، به


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :