آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17067
تاریخ انتشار : 7 آبان 1391 11:11
تعداد بازدید : 822

حکم لغو مجوز یک بانک صادر شد

سخنگوی دستگاه قضا گفت: حکم لغو مجوز یک بانک صادر شده، ولی به دلیل اینکه هنوز فرصت تجدیدنظر وجود دارد نام بانک را نمی برم.

ایسنا- محسنی اژه‌ای درباره اظهارات اخیر معاون اول رییس‌جمهور در خصوص دستگیری فردی به نام جمشید بسم‌الله و تاثیرگذاری وی در اخلال‌گری‌های بازار ارز و اقدام دستگاه قضایی گفت: با توجه به اسمی که برده شد، این موضوع را نه می‌توانم تایید و نه می‌توانم رد کنم. اما بدانید که مسایل امروز ارزی به یک علت بستگی ندارد و این‌گونه نیست که یک فرد بتواند قیمت‌ها را بالا و پایین ببرد.
 محسنی اژه‌ای درباره مطلب منتشر شده در برخی از سایت‌ها مبنی بر اینکه از ابتدای سال جاری حدود 800 پرونده مفاسد اقتصادی تشکیل شده، گفت: پرونده به طور طبیعی ممکن است تشکیل شود برخی ارقام پرونده‌ها را به طور کلی مطرح می‌کنند و برخی در خصوص موردی خاص آماری را بیان می‌کنند.
 وی افزود: پس از بر ملا شدن فساد بانکی در سال 90، بانک مرکزی اقداماتی را انجام داد؛ نخست اینکه در مورد LCهای داخلی بازنگری صورت گرفت، همچنین در مورد اخذ وثیقه‌های مناسب بانکی دستوراتی داده شد. افزایش نظارت نیز از دیگر اقدامات در این راستا بود که آنها بازرسی‌های خود را انجام دادند و بر اساس همین بازرسی‌ها، مجوز یک بانک لغو شد و یک بانک دیگر وجود دارد که برای آن حکم صادر شده ولی به دلیل اینکه هنوز فرصت تجدیدنظر وجود دارد نام بانک مذکور را نمی‌برم.
 این مقام مسوول در ادامه درباره سخنان اخیر وزیر اطلاعات مبنی بر اقدامات برخی کشورهای همسایه در اخلال‌گری‌های بازار ارز، افزود: توضیح بیشتر در این رابطه را از گوینده باید بپرسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :