آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17066
تاریخ انتشار : 7 آبان 1391 11:10
تعداد بازدید : 463

بدون تیتر

فداحسین مالکی، رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از تشکیل تیم های ویژه برای رسیدگی به تخلفات ارزی خبر داد و گفت: شش واردکننده خودرو با سوءاستفاده از ارز دولتی 160 میلیارد تومان درآمد قطعی داشته اند.

 شرکت نفتی شل به دنبال این است که با دور‌ زدن تحریم‌های نفتی ایران، بدهی یک میلیارد و 400 میلیون دلاری خود را به ایران از طریق قرار‌داد تهاتر غلات به وسیله شرکت کشاورزی آمریکایی "کارگیل" پرداخت کند. شل امیدوار است که بتواند مجوز آمریکا، انگلیس و هلند را که برای موافقت با این موضوع به دلایل بشردوستانه تحت فشار هستند، به دست آورد.
 به گفته سیدعبدالرضا موسوی، رییس انجمن شرکت‌های هواپیمایی پس از قطع تخصیص ارز دولتی به ایرلاین‌ها، شرکت‌های هواپیمایی در هر پرواز داخلی حداقل 10 میلیون تومان ضرر می‌دهند و شرکت‌های هواپیمایی در حال مذاکره با کمیسیون عمران مجلس و دولت هستند تا بتوانند نرخ بلیت پروا‌ز‌های داخلی را صددرصد افزایش دهند.
عباس معمارنژاد رییس کل گمرک ایران اعلام کرد: حجم مبادلات تجاری ایران با کشورهای خارجی در هفت ماهه سال‌جاری از 56 میلیارد و 380 میلیون دلار فراتر رفت.
وی افزود: میزان صادرات و واردات کشور در این مدت نسبت به‌مدت مشابه سال قبل به ترتیب 44/1 درصد و 94/7 درصد کاهش داشت.
ارسلان فتحی‌پور، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام اینکه طرح 11 ماده‌ای ارزی با امضای 120 نماینده به هیات رییسه تقدیم شده و هفته آینده به صحن علنی خواهد آمد، گفت: در صورت تصویب این طرح، قیمت ارز به صورت چشمگیری در بازار کاهش خواهد یافت و بازارسیاه ارز نیز تعطیل خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :