آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17062
تاریخ انتشار : 7 آبان 1391 11:2
تعداد بازدید : 469

ساخت دستکشی که پیامک می فرستد

محققان دانشگاه آلاباما اقدام به طراحی دستکشی کرده اند که با پوشیدن آن و ضربه روی بندهای انگشت می توانید پیامک را نوشته و ارسال کنید.

خبرگزاری مهر- محققان اقدام به ارایه دستکشی کرده‌اند که می‌توانید وقتی آن را در دست دارید با تکان دادن انگشتان‌تان پیامک بزنید.
طراحی این دستکش به معنای آن است که افرادی که به نوشتن پیامک عادت دارند و تعداد پیامک‌های ارسالی آنها در طول روز قابل توجه است به سادگی می‌توانند بدون اینکه صفحه نمایش تلفن خود را لمس کنند اقدام به ارسال پیامک کنند.
با دستکش صفحه کلیدی کاربران می‌توانند به جای اینکه از انگشتان خود برای لمس نوشتن حروف الفبا استفاده کنند، هر بند از انگشتان این دستکش یکی ازحروف الفبا را در خود جای داده است.
در این دستکش سیم‌های نازکی ضربه کلید را به یک واحد کنترل که اندازه یک قوطی کبریت است و در پشت این دستکش قرار دارد منتقل می‌کنند تا فرمان از طریق بلوتوث به تلفن همراه منتقل شود.
این دستکش با کامپیوتر، تلفن همراه، کنسول‌های بازی و دستگاه‌های پخش موسیقی و حتی تجهیزات نظامی سازگار است. این دستکش توسط چهار مهندس کامپیوتر در دانشگاه آلاباما در آمریا طراحی شده است.
کاربر هنگام استفاده از این دستکش حتی می تواند کلمه‌هایی که نوشته شده را باز کند، برای این کار باید یک با حرکت سریع دست خود را تکان دهد. حروف الفبا به طوری در بندهای انگشتان این دستکش قرار گرفته که یادگیری و حفظ جای آنها ساده باشد تا کاربر حتی بتواند بدون نگاه کردن به دستکش پیامک بزند.
براساس اظهارات طراحان این دستکش، کاربر وقتی جای حروف را یاد گرفت و حفظ شد می تواند حروف را از آن جدا کرده و دستکش را چون یک دستکش عادی در دست خود نگاه دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :