آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17057
تاریخ انتشار : 7 آبان 1391 10:56
تعداد بازدید : 531

مشكل اخذ پروانه بهره برداري 600 واحد صنعتي استان تهران حل شد

600 واحد توليدي آلاينده و مزاحم در سطح شهر تهران كه به شهرك هاي اطراف تهران منتقل شده اند پروانه بهره برداري مي گيرند.

 شاتا- مسوول دبير كارگروه حمايت از توليد با اعلام اين خبر گفت: اين تصميم بنا بر درخواست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در بيستمين جلسه كارگروه حمايت از توليد گرفته شد.
كيومرث فروتني اين تصميم كميته تخصصي كارگروه حمايت از توليد را با در نظر گرفتن چند شرط اعلام كرد و افزود: موافقت اداره كل حفاظت محيط زيست استان تهران و توليدي بودن اين واحدها از جمله شروط در نظر گرفته شده است.
 وي ادامه داد: همچنين صرفا واحدهايي كه از داخل شهر تهران انتقال يافته‌اند مشمول برخورداري از تصميم كارگروه حمايت از توليد هستند و اين واحدها بايد حتما قبل از انتقال از داخل شهر تهران به شهرك‌هاي اطراف داراي جواز كسب از اتحاديه‌هاي صنفي بوده باشند و نيز واحدها در حال حاضر فعال باشند.
دريافت زمين در شهرك صنعتي از سوي واحدها قبل از پايان سال 87 از ديگر شروطي است كه اين 600 واحد براي دريافت پروانه بهره‌برداري بايد داشته باشند.
به گفته فروتني زمينه فعاليت  412 واحد از 600 واحد انتقال يافته در زمينه فلزي، 16 واحد در صنايع شيميايي، 12 واحد نساجي، سه واحد الكترونيك، 10 واحد سلولوزي، يك واحد كاني غيرفلزي، و 11 واحد هم در ساير زمينه‌ها بوده است.
مسوول دبير كارگروه حمايت از توليد گفت: 600 واحد مذكور قبلا با درخواست اتحاديه‌هاي صنفي به شهرك‌هاي صنعتي منتقل شده‌اند و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با در نظر گرفتن شروط ذكر شده مي‌تواند پروانه بهره‌برداري اين واحدها را صادر كند.
گفتنی است طبق مصوبه دولت در سال 69 واحدهاي آلاينده در شعاع 120 شهر تهران و 50 كيلومتري شهر اصفهان اجازه دريافت پروانه بهره‌برداري را ندارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :