آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17052
تاریخ انتشار : 7 آبان 1391 10:47
تعداد بازدید : 412

پیش بینی سرمایه گذاری 3/7 تریلیون دلاری درIT

بر اساس نتایج حاصل از بررسی جدید مرکز تحقیقاتی گارتنر، سرمایه گذاری جهانی در حوزه فناوری اطلاعات (IT) تا سال ۲۰۱۳ میلادی به 7/3 تریلیون دلار خواهد رسید که بخش اعظم آن به توسعه فناوری های عمده در حوزه اطلاعات و همچنین فناوری های مبتنی بر فضای پردازش ابری اختصاص پیدا خواهد کرد.

همکاران سیستم-گارتنر آخرین پیش‌بینی خود در این زمینه را در «سمپوزیوم سالانه و ITxpo» در شهر اورلاندو ارایه کرد. اگر این اعداد و ارقام به چشم شما آشنا می‌آیند به دلیل حدسیات شما در این زمینه نیست؛ زیرا گارتنر در آپریل امسال اعلام کرد که میزان سرمایه‌گذاری جهانی تا پایان سال ۲۰۱۲ میلادی 7/3 تریلیون دلار خواهد بود. البته این مرکز پس از مدتی رقم یاد شده را به 6/3 تریلیون دلار تغییر داد.
در پیش‌بینی‌های مرکز تحقیقاتی گارتنر همچنین آمده است که تا سال ۲۰۱۵ میلادی 4/4 میلیون فرصت شغلی جدید برای پشتیبانی از حجم گسترده اطلاعات در سراسر جهان ایجاد می‌شود که از بین آنها 9/1 میلیون فرصت شغلی مربوط به کشور آمریکا خواهد بود.
 «پی‌تر سوندرگارد» مدیر تحقیقات جهانی گارتنر همچنین در این خصوص توضیح داد که با پیش‌بینی‌های آنها، هر فرصت شغلی ایجاد شده در این دوره زمانی سه فرصت شغلی مستقیم خارج از فضای IT ایجاد می‌کند تا در مجموع شش میلیون فرصت شغلی نیز در این بخش ایجاد شود.
کار‌شناسان از هم‌اکنون اعلام کرده‌اند که در این فضا کمبود نیروی کاری متخصص برای در اختیار گرفتن فرصت‌های شغلی یاد شده احساس می‌شود و بنابراین تنها یک‌سوم فرصت‌های شغلی یاد شده را افراد متخصص در دست می‌گیرند.
البته باید توجه داشت که گارتنر نخستین مرکز تحقیقاتی نیست که به این مساله اشاره می‌کند. چندی پیش مرکز McKinsey با انجام مطالعه‌ای دریافت که تا سال ۲۰۱۸ میلادی میزان درخواست نیروی کاری متخصص برای در اختیار گرفتن فرصت‌های شغلی مربوط به امور اطلاعات وسیع تا یک‌ششم کاهش می‌یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :