آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17035
تاریخ انتشار : 7 آبان 1391 10:8
تعداد بازدید : 572

آغاز پیاده سازی برنامه راهبردی توسعه فناوری اطلاعات بازار سرمایه

مدیرفناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار از آغاز پیاده سازی برنامه راهبردی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات (آی سی تی) بازار سرمایه خبر داد و گفت: با اجرای برنامه توسعه فناوری اطلاعات بازار سرمایه، بخشی از نظارت ها به کارگزاران منتقل می شود.

 سنا- علی عبدللهی گفت: پیاده‌سازی برنامه آی سی تی آغاز شده است تا بتوانیم از این طریق، بازار سرمایه را از موازی کاری‌ها و هم‌پوشانی‌ها دور نگه داریم.
وی گفت: سرمایه‌گذاری در این بخش باید هدفمند باشد تا با ایجاد هم‌افزایی شاهد رونق شفافیت و اطلاع‌رسانی در بازار سرمایه کشور باشیم.
عبدللهی درباره مزیت‌های این برنامه گفت: هدف اصلی این برنامه این است که فناوری اطلاعات و ارتباطات به کمک بازار بیاید تا با فراهم کردن امکان اطلاع‌رسانی شفاف، انجام معاملات منصفانه و نظارت اثربخش بر بازار از طریق کانال‌های دسترسی متنوع با فعالان بازار فراهم شود.
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بورس ادامه داد: پس از اجرایی شدن این برنامه و همگام با آن، اطلاع‌رسانی در حوزه داده‌های بازار سرمایه بهبود می یابد و امکان نظارت چند لایه‌ای و اثربخش بر بازار افزایش پیدا می‌کند.
وی با اشاره به امکان جابه‌جایی سیستم نظارتی به سمت کارگزاران گفت: درصدد هستیم که با استفاده از این برنامه، بخشی از نظارت‌ها را با استفاده از مکانیزم‌های فناوری اطلاعات به سمت کارگزاری‌ها ببریم.
عبداللهی افزود: بحث دیگری که با عملی شدن این برنامه محقق می‌شود، طراحی و پیاده‌سازی نظام جامع اطلاعات بازار سرمایه است که باید با طرح سیستماتیک تدوین شده و به صورت هوشمند اطلاع‌رسانی انجام شود و از طرفی مبتنی بر استاندارهای بین‌المللی باشد.
مدیر فناوری اطلاعات سازمان در پایان خروجی این برنامه را 20 پروژه و 40 اقدام اعلام کرد که تدوین نهایی آن انجام شده و در حال پیاده‌سازی است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :