آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17025
تاریخ انتشار : 7 آبان 1391 9:53
تعداد بازدید : 955

مدرعامل شرکت مخابرات ایران :

مخابرات و شرکت های ندا بر سر نرخ خدمات به توافق رسیدند

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: تمامی شرکت های مخابرات استانی در چارچوب پروانه فعالیت شان موظف به همکاری با شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت هستند و تاکنون یک مورد عدم همکاری در این زمینه وجود نداشته است.

مهر - مظفر پوررنجبر در مورد بروز برخی اختلافات میان شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت و شرکت مخابرات ایران که به گفته شرکت‌های PAP ناشی از عدم تخصیص فضا و امکانات می‌شود، با رد هرگونه اختلاف در این زمینه بر وجود توافقات نهایی میان مخابرات و شرکت‌های PAP تاکید کرد.
وی در تشریح دلایل افزایش نرخ برخی خدمات شرکت مخابرات به شرکت‌های PAP مانند هزینه رانژه خطوط و کافوی نوری بیان کرد: به طور کل شرکت مخابرات ایران خدمات خود را از جمله تلفن ثابت، همراه، کافوی نوری و تلفن بین‌الملل در دو دسته تعرفه‌گذاری ارایه می‌دهد که در بخش نخست تعرفه‌هایی مانند تعرفه خطوط تلفن ثابت و همراه هستند که در محاسبه آنها از فرمول‌های ارایه شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و شورای رقابت تبعیت می‌کند و در بخش دوم تعرفه خدمات در اختیار مخابرات بوده که بر مبنای هزینه تمام شده و مذاکره و توافق با کاربران که شرکت‌های اینترنتی را نیز شامل می‌شود محاسبه خواهد شد.
پوررنجبر با بیان اینکه تعرفه هیچ سرویس و خدماتی از سوی شرکت مخابرات ایران بدون توافق اعلام نمی‌شود در مورد اختلافات ناشی از تعرفه برخی خدمات میان شرکت‌های مخابرات استانی و شرکت‌های PAP گفت: تمامی مخابرات استان‌ها در چارچوب پروانه موظف به همکاری با شرکت‌های PAP هستند و تاکنون حتی یک مورد گزارش مربوط به نبود همکاری در این زمینه دریافت نشده است.
وی آنچه که نبود همکاری تلقی می‌شود را تقاضاهایی خارج از پروانه مخابرات و شرکت‌های PAP عنوان کرد و ادامه داد: نرخ تمامی خدمات مخابرات براساس تعرفه‌های توافقی با شرکت‌های PAP است.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مورد هزینه رانژه کردن خطوط مشترکان اینترنت پرسرعت گفت: این هزینه‌ای است که باید به صورت توافقی میان مخابرات و شرکت‌های PAP تعیین شود.
وی از اعلام مبلغ سه میلیارد تومانی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بابت هزینه رانژه خطوط ADSL مخابرات را جریمه کرده اظهار بی‌اطلاعی کرد و افزود: تاکنون نامه‌ای در زمینه رانژه مشترکان و جریمه مخابرات به دست ما نرسیده است.
پوررنجبر با بیان اینکه نامه‌های رگولاتوری را باید بررسی کنیم و به آن پاسخ دهیم، افزود: به جز یک مورد که مربوط به موضوع 118 بود نامه دیگری در زمینه جریمه مخابرات نداشته‌ایم.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه تغییر نرخ تنها برخی از خدمات نیاز به هماهنگی با رگولاتوری دارد، گفت: در مابقی سرویس‌ها با PAPها توافق می کنیم؛ مخابرات حتی با شرکت ارتباطات زیرساخت نیز برای تعیین و یا تغییر تعرفه‌ها توافقاتی انجام داده و می‌دهد.
وی در مورد افزایش قیمت کافوی نوری از پنج هزار و 500 تومان به 12هزار تومان گفت: تجهیزاتی که بر روی برخی کافوهای نوری نصب شده در حد یک DSLAM کار می‌کند و با وجود این تجهیزات، نیازی به تجهیزات دیگر از سوی شرکت‌های PAP نیست. در این زمینه مخابرات تنها قیمت این کافوها را افزایش داده و با این وجود نیازی به سرمایه‌گذاری شرکت‌های PAP برای این تجهیزات نیست.
پوررنجبر در مورد اختلاف شرکت‌های PAP با مخابرات استان فارس نیز گفت: اینترنت پرسرعت استان فارس به صورت مستقیم توسط مخابرات واگذار نمی‌شود و به یک شرکت بخش خصوصی سپرده شده است.
وی گفت: به زودی مخابرات تکلیف تعرفه‌های خدماتی همچون رانژه و کافوی نوری که به شرکت‌های اینترنت پرسرعت ارایه می‌دهد را مشخص خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :