آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 16354
تاریخ انتشار : 3 آبان 1391 11:8
تعداد بازدید : 545

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشریح کرد:

جزییات جدید از تخلفات رخ داده در بازار ارز

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز جزییات جدیدی از تخلفات موسسات خصوصی یا دولتی در بازار ارز را تشریح کرد.

 ایسنا- فداحسین مالکی دیروز با بیان اینکه تخلفات این موسسات به دو بخش عمده تقسیم می‌شود، گفت: در یک بخش برخی موسسات ارز مرجع دریافت کرده‌اند که با آن کالا به کشور وارد کنند، اما همان ارز را وارد بازار آزاد کرده‌اند و با قیمت‌ آزاد فروخته‌اند و در بخش دیگر، موسسات ارز مرجع دریافت کرده‌اند و کالاها هم با آن وارد شده است، اما این کالا به بازار عرضه نشده است.
 او با اشاره به اینکه جزییات تخلفات و اقدامات این موسسه‌ها به طور کامل شناسایی شده است، گفت: همه موسسات متخلف به قوه قضاییه معرفی شده‌اند.
 مالکی با بیان اینکه برخورد با صرافی‌های غیر مجاز آغاز شده است گفت: البته صرافی‌های مجاز باید به فعالیت خود ادامه دهند، اما صرافان غیرمجاز حتما مورد برخورد قضایی قرار خواهند گرفت.
 رییس مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه موضوع قاچاق سوخت مدنظر جدی مسوولان قرار گرفته است گفت: این وضعیت باید هر چه سریع‌تر ساماندهی شود. با وجود همه تلاش‌های استانداران مرزی متاسفانه این روند ادامه
 دارد.
او ادامه داد: به عنوان مثال در یکی از شهرهای بندری پیش از این گزارش شده که سه هزار شناور وجود دارد، اما بررسی‌های ما نشان داد که تعداد شناورها حداکثر 280 فروند است. این در حالی است که پیش از آن به اندازه سه هزار شناور سوخت به آن مناطق تعلق می‌گرفت و مشخص بود که مابه‌التفاوت این دو رقم قاچاق می‌شده است.
 مالکی که در نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با مسوولان اقتصادی کشور و استانداران استان‌های مرزی سخن می‌گفت، با انتقاد از واردات شتاب زده برخی کالاهای غیرضروری در چند ماه نخست امسال به دلیل نوسان‌های نرخ ارز، گفت: گزارش ما نشان می‌دهد در سه یا چهار ماه اول امسال میزان واردات به کشور از نظر وزنی 12 درصد افزایش داشته اما از نظر ارزش 16 درصد کاهش یافته است که نشان می‌دهد کالاهای غیرضروری زیاد به کشور وارد شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :