آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 16343
تاریخ انتشار : 3 آبان 1391 10:37
تعداد بازدید : 476

مشاور وزير صنعت، معدن و تجارت:

بانوان صادركننده نمونه معرفی می شوند

مشاور وزير صنعت، معدن و تجارت در امور بانوان و خانواده گفت: براي نخستين بار بانوان صادركننده نمونه در حوزه صنايع، معادن و تجارت معرفي و تقدير مي شوند.

شاتا- ثريا ظفري افزود: اين اقدام طي برگزاري نخستين همايش تجليل از بانوان برگزيده حوزه صنعت، معدن و نيز تجارت پس از ادغام دو وزارتخانه بازرگاني و صنايع و معادن، در اواخر دي‌ماه سال جاري صورت مي گيرد.
ظفري با بيان اينكه حدود 30 درصد از شاغلان بخش‌هاي صنعت، معدن و تجارت كشور را بانوان تشكيل مي‌دهند اضافه كرد: در اين همايش از بانوان نمونه مدير واحدهاي توليدي، بانوان نمونه معدن‌كار و بانوان صادركننده نمونه كشور تجليل مي‌شود.
وي برپايي 30 غرفه نمايشگاهي از توليدات بانوان در حوزه صنعت، معدن و تجارت، و ارایه دو مقاله در اين حوزه‌ها را از برنامه‌هاي جنبي همايش مذكور برشمرد.
چاپ كتابچه مجموعه فعاليتهاي دفتر امور بانوان و خانواده وزارت صنعت،‌معدن و تجارت از سال 85 به بعد به دو زبان فارسي و انگليسي از ديگر اقداماتي است كه به گفته ظفري در اين همايش ارایه مي‌شود.
بانوان شاغل واحدهاي صنعتي، معدني ونيز بازرگاني مي‌توانند با مراجعه به بخش مربوط درسايت دفتر امور بانوان و خانواده اين وزارتخانه به نشاني http://women.mim.gov.ir  فرم‌هاي مربوط را تكميل كنند و پس از بررسي در كميته‌هاي تخصصي، برترين‌هاي اين حوزه‌ها درهمايش مذكور معرفي خواهند شد.
مشاور وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين از اجراي طرح آموزشي در سطح صنوف كشور با همكاري مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري خبر داد و گفت: در صورت تفاهم با اين مركز و تامين بودجه مورد نياز،  طرح صنوف  در اواخر سال جاري اجرا مي‌شود.
به گفته وي در طرح ملي رحمت (شاخه كارگري) طي پنج سال اخير حدود 145 هزار نفر از شاغلان واحدهاي توليدي و صنفي آموزش ديده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :