آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 16342
تاریخ انتشار : 3 آبان 1391 10:35
تعداد بازدید : 396

مجری طرح شبنم:

اجرای طرح شبنم، واردات را کنترل کرد

مجري طرح شبنم با اشاره به ماهيت اجراي طرح شبنم كه به منظور كنترل واردات صورت گرفته است تصريح كرد: كالا هايي كه مشمول اجراي اين طرح هستند، عمدتا توليد مشابه داخلي دارند و اين امر در كنترل واردات و كمك به توليد داخل موثر است.

شاتا- محمود اعلايي با بيان اينكه از زمان اجراي اين طرح تاكنون، شاهد كاهش قاچاق كالا‌هاي وارداتي
 بود‌ه ايم افزود: به عنوان مثال گوشي تلفن همراه كه بخش عمد‌هاي از قاچاق كالاي وارداتي را تشكيل مي‌داد در حد قابل قبولي كاهش پيدا كرده است كه اين موضوع نشات گرفته از اجراي طرح شبنم است.
وي با تاكيد بر اينكه كالا‌هاي اساسي نياز به دريافت كد شبنم ندارد افزود: به جز كالا‌هاي اساسي و اولويت دارتمامي كالا‌هاي مشمول اين طرح بايد قبل از توزيع، برچسب شبنم را نصب كرده باشند.
اعلايي در ادامه با يادآوري اين مطلب كه پس از اجراي طرح شبنم و اطمينان مصرف‌كنندگان از مورد تاييد بودن گوشي‌‌هاي موجود در بازار، حجم واردات قانوني در سال گذشته به شدت افزايش يافته است گفت: اين امر موجب شده تا  مصرف كنندگان نسبت به صحت و سلامت كالاي خريداري‌شده اطمينان بيشتري داشته باشند و از خدمات پس از فروش و ضمانت‌‌هاي قانوني آن نيز بهره‌مند شوند.
مجري طرح شبنم همچنين گفت: طرح شبنم علاوه بر اينكه جايگاه كالا و محصولات داخلي را ارتقا مي‌دهد، انتخاب محصول را براي مصرف كننده راحت كرده است.
وي تاكيد كرد: براي بسط و گسترش اين طرح نيازمند همكاري دستگاه‌هاي مرتبط و مردم هستيم تا بتوانيم در تسريع اجراي اين طرح بيش از پيش سهيم باشيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :