آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 16339
تاریخ انتشار : 3 آبان 1391 10:29
تعداد بازدید : 460

اما و اگر ها درباره استقبال سرد کسب و کار ها از ویندوز ۸

عرضه نسخه جدید ویندوز از سوی مایکروسافت همیشه رویداد مهمی برای کسب و کار ها محسوب می شد، اما این بار به نظر می رسد عرضه نسخه جدید این سیستم عامل شور و شوق چندانی در میان این گروه از کاربران ایجاد نکرده است.

همکاران سیستم- در حالی که چند روز دیگر به عرضه رسمی ویندوز ۸ از سوی مایکروسافت باقی مانده است، به نظر می‌رسد این رویداد توجه چندانی از سوی کسب و کار‌ها و شرکت‌ها وسازمان‌های تجاری به خود جلب نکرده است. بعضی از کار‌شناسان آی‌تی حتی گفته‌اند ممکن است بسیاری از کسب و کار‌ها هیچ‌گاه از این سیستم عامل استفاده نکنند.
به‌رغم اینکه ویندوز ۸ ممکن است برای بسیاری از کاربران قابلیت‌های تازه‌ای مثل پشتیبانی از فناوری صفحه لمسی، رابط کاربری جذاب و غیره به همراه داشته باشد، اما بسیاری از کسب و کار‌ها گفته‌اند هنوز دلیل قانع کننده‌ای برای استفاده از ویندوز ۸ و کنار گذاشتن نسخه‌های ایکس پی و ۷ این سیستم عامل پیدا نکرده‌اند.
دوگ جانسون، مسوول بخش مدیریت مخاطره در انجمن بانکداران آمریکا که اعضای آن جزو بزرگ‌ترین خریداران فناوری‌های دنیای آی‌تی محسوب می‌شوند، در این باره به رویترز گفته است: واقعیت این است که ویندوز ۸ یک پلات‌فورم مصرف کننده- محور است و نه یک پلات‌فورم کسب و کار- محور. بنابراین رویدادی نیست که بتواند در این بزنگاه زمانی از نظر کسب و کار‌ها واجد اهمیت باشد. به نظر من ویندوز ۸ هیچ قابلیت جدیدی برای کسب و کار‌ها به همراه ندارد. البته رون مارکزیچ، رییس گروه شرکت‌ها و شرکای حامی مایکروسافت نیز در این باره گفته است: مرز بین مصرف‌کنندگان عادی و کسب و کار‌ها چندان واضح نیست. کسب و کارهای مشتری به این دلیل به سراغ ویندوز ۸ خواهند رفت که نمی‌خواهند خود را فقط به محدوده بین رایانه‌های شخصی و رایانه‌های لوحی محدود کنند.
رویترز در ادامه گزارش خود به مواردی استناد کرده که نشان از بی‌توجهی کسب و کار‌ها به عرضه ویندوز ۸ دارد. این خبرگزاری به شرکت خودروسازی ولکزواگن اشاره کرده و نوشته این شرکت که سال گذشته سیستم عامل حدود ۶۰۰ هزار دستگاه از رایانه‌های خود را به ویندوز ۷ ارتقا داده، اعلام کرده در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای استفاده از ویندوز ۸ ندارد.
یکی از تحلیل‌گران موسسه پژوهشی گارتنر نیز به رویترز گفته است: به باور ما ۹۰ درصد از سازمان‌های بزرگ در سطح گسترده‌ای از ویندوز ۸ استفاده نخواهند کرد. پیش‌بینی می‌کنیم ویندوز ۸ در اوج موفقیت خود مورد استفاده حداکثر ۲۰ درصد از سازمان‌ها قرار گیرد. البته رویترز در پایان گزارش خود نتیجه گرفته عدم استقبال کسب و کار‌ها از ویندوز ۸ مشکل چندان بزرگی برای مایکروسافت نخواهد بود، چون این شرکت در هر حالت حدود ۴۰ درصد از درآمد خود را از قرادادهای چند ساله‌ای که برای فروش محصولات‌اش با شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌بندد، به دست می‌آورد و چندان مهم نیست که این سازمان‌ها از کدام یک از نسخه‌های این محصولات استفاده می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :