آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 16330
تاریخ انتشار : 3 آبان 1391 10:10
تعداد بازدید : 737

با تفاهم‌ دیوان محاسبات و دولت

پیگیری خلاف های مالی دولتی ها آنلاین شد

به منظور بهره مندی دیوان محاسبات از سامانه نظارت الکترونیکی (سنا) شبکه الکترونیکی دولت بین دیوان محاسبات کشور و مشاور رییس جمهور در امر فناوری اطلاعات تفاهم نامه امضا شد.

 فناوران- عبدالرضا رحمانی فضلی رییس دیوان محاسبات در مراسم امضای تفاهم‌نامه سامانه سما، گفت: هدف اصلی از اجرای طرح نظارت الکترونیکی اقدام در راستای سیاست‌های پیش‌گیرانه دیوان محاسبات است.وی افزود: با اجرای این طرح دیوان می‌تواند خلاف‌های مالی دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی را به صورت برخط (on line) رصد و به جمع‌آوری، تحلیل و پردازش داده‌های مالی پرداخته و در حین کار، به دستگاه‌های خاطی تذکر بدهد تا این دستگاه‌ها ضمن اطلاع، عملکرد خود را اصلاح کنند.
 رحمانی فضلی، طرح نظارت الکترونیکی دیوان محاسبات را از نظر فنی، نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و مدت زمانی که برای اجرای این پروژه به خود اختصاص داده است بی نظیر دانست.رییس دیوان محاسبات گفت: مرکز اطلاعات
 (DATA CENTER) دیوان محاسبات کاملا مستقل از شبکه دولت است، برای صرفه اقتصادی و پرهیز از موازی کاری تنها از بستر شبکه دولت برای دسترسی به اطلاعات سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی استفاده کرده و پردازش اطلاعات به طور مستقل در مرکز دیوان محاسبات صورت می گیرد.
 مشاور رییس جمهور در امر فناوری اطلاعات نیز در این مراسم گفت: سه نوع شبکه اینترنت مشتمل بر شبکه ملی و شبکه خصوصی و شبکه داخلی در جهان وجود دارد، شبکه الکترونیکی دولت از نوع سوم است که مخصوص سازمان‌های دولتی و حاکمیت است.
کارگری با اشاره به تاریخچه تاسیس شبکه دولت گفت: این شبکه در سال 1376 راه‌اندازی شد که تا سال 1384 فقط 80 سازمان و نهاد دولتی به آن متصل بودند، با شروع کار دولت نهم این پروژه بازسازی و گسترش یافت به طوری که هم اکنون سه هزار سازمان و نهاد دولتی به یکدیگر متصل هستند.  وی افزود: ضریب امنیت شبکه دولت بالاست از این رو به مسوولان دیوان محاسبات این اطمینان را می‌دهم که به راحتی از بستر شبکه دولت برای نظارت الکترونیکی استفاده کنند.
این تفاهم‌نامه را صبح دیروز رحمانی فضلی رییس کل دیوان و کارگری مشاور رییس جمهوری در فناوری اطلاعات در محل دیوان امضا کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :