fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 15996
  تاریخ انتشار : 1 آبان 1391 11:0
  تعداد بازدید : 552

  فرصت ها و چالش هاي ارایه CDN براي اپراتورهاي مخابراتي

  مزيت هاي متعددي در ارایه عمده فروشي CDN براي اپراتورهاي مخابراتي وجود دارد که برخي از آنها عبارتند از :

  دانکن پاتر

  1. اپراتورهاي مخابراتي مي‌توانند روي فروش پهناي باند و خدمات به مشترکان خود تمرکز کنند، چرا که اپراتورهاي مخابراتي اين کار را به بهترين وجه انجام مي‌دهند.
  2. اپراتورهاي مخابراتي مي‌توانند با استفاده از عمده‌فروشي CDN از پهناي باند خود درآمدزايي بيشتري ايجاد
  کنند.
  3. عمده‌فروشي CDN اين امکان را براي اپراتورهاي مخابراتي فراهم مي‌کند تا بدون دخيل کردن فراهم‌کنندگان محتوا در حقوق خود، گستره‌اي از خدمات ويژه را به همراه پهناي باند ارایه کنند.
  در بازار CDN، فرصت‌هاي بالقوه زيادي براي افزايش درآمدزايي اپراتورهاي مخابراتي وجود دارد. پيشنهاد خدمات ويژه به مشترکان که امکان دسترسي آنها را به محتواهاي با کيفيت بالا فراهم مي‌کند، از جمله فرصت‌هايي است که در حال گسترش است. ارایه خدمات مبتني بر چند صفحه نمايش، دسترسي از طريق موبايل به محتواهاي ويديويي، ارایه QoSهاي ويژه و غیره نيز از جمله فرصت‌هاي اين بازار براي اپراتورهاي مخابراتي است.
  برخي از چالش‌هاي اپراتورهاي مخابراتي هنگام به‌کارگيري CDN براي ارایه خدماتي چون ويدیو درخواستي و ارایه محتوای زنده عبارتند از:
  1. ايجاد سازگاري با ارایه‌کنندگان محتوا: بايد وضعيت فعاليت‌هايي همچون نحوه دسترسي به محتوا، کنترل و گزارش استفاده از محتوا به روشني تعريف
   شود.
  2. گسترش ظرفيت‌هاي ذخيره‌سازي: گسترش فناوري‌هاي پيچيده کپي کردن محتواهاي ويديويي براي ايجاد اطمينان از اينکه محتواها به طور پيوسته و در سطح ويژه تعيين شده تحويل داده مي‌شوند.
  3. ارایه تضمين براي سرويس‌هاي ويژه.
  4. تجميع گزارش‌ها: ارایه گزارش به ارایه‌کنندگان محتوا براي پرداخت‌ها، يکي از مکانيسم‌هاي طبيعي موجود است ولي بايد بخش پخش ويديو نيز به اين گزارش‌ها اضافه شود.
  *ریيس بخش بازاريابي در Edgeware سوئيس


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :