آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15986
تاریخ انتشار : 1 آبان 1391 10:52
تعداد بازدید : 767

با هدف مبارزه با جعل کالاهای اصل

نصب بارکد شبنم روی محصولات تولید داخل آغاز شد

با امضای تفاهم نامه میان شرکت خدمات انفورماتیک راهبر و شرکت موتوژن در شهر تبریز، نصب بارکد دوبعدی شبنم روی محصولات تولیدی داخل کشور به منظور مبارزه با جعل کالای اصل آغاز شد.

فناوران- در این مراسم که با حضور محمد جعفر عظمایی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت تبریز، ناصر باقی‌نژاد، مدیرعامل شرکت موتوژن، غلامرضا نوری‌زاده، مدیر پروژه شبنم و جمعی از مدیران و مسوولان استانداری تبریز برگزار شد، به صورت نمادین بارکد شبنم روی یکی از محصولات موتوژن نصب شد.در این مراسم مدیرعامل شرکت موتوژن با ابراز امیدواری نسبت به اینکه درج بارکد شبنم بتواند مقابل سودجویی متقلبان و تولیدکنندگان کالای جعلی  بایستد،  گفت: در کشورمان تولید کنندگان توانمندی هستند که با تکیه بر توان ملی و اراده ایرانی محصولات کیفی تولید می‌کنند که بسیاری در سطح بین‌الملل نیز خریدار دارد.
وی افزود: اما متاسفانه نام و شهرت نیک این محصولات دستاویزی برای سودجویی متقلبان شده  که محصولات بی‌کیفیت و جعلی را تولید و با استفاده از نام برند‌های مطرح و  موجه به بازار عرضه کنند.
باقی‌نژاد گفت: این روند علاوه بر اینکه به وجهه و اعتبار تولیدکنندگان ممتاز و قانونی ضربه می‌زند، باعث می‌شود خریداران در معرض خطر خرید محصولات بی‌کیفیت و غیراستاندارد قرار گیرند.
وی ادامه داد: به عنوان مثال محصولات شرکت موتوژن توسط یک شرکت چینی تولید و به اسم محصول موتوژن به بازار عرضه می‌شود.
مدیرعامل شرکت موتوژن با بیان اینکه پروژه شبنم یک روش به روز و کارآمد برای شناسنامه‌دار شدن کالاها و مقابله با کالای جعلی و قاچاق به شمار  می‌رود، گفت: امیدواریم با همراهی مردم و مسوولان و پیشرفت روزافزون این پروژه، شاهد حذف پدیده منحوس جعل و قاچاق در بازار کشور باشیم.
وی گفت: شرکت موتوژن با بیش از 35 سال تجربه  انواع الکتروموتورهای سه فاز، تک فاز و الکتروموتور‌های خاص را بنا به درخواست مشتری طراحی و تولید می‌کند و علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی ایران، محصولات خود را به کشورهای همجوار منطقه، اروپا و آفریقا نیز صادر می‌کند.
در این نشست تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت خدمات انفورماتیک راهبر وزارت بازرگانی، شرکت موتوژن و سازمان صنعت، معدن و تجارت تبریز به امضا رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :