آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15965
تاریخ انتشار : 1 آبان 1391 10:12
تعداد بازدید : 975

هشدار پلیس فتا:

کلاهبرداری پیامکی را جدی بگیرید

این افراد از طریق پیامک، اطلاعات حساب اینترنتی افراد را شامل نام و نام خانوادگی، شماره حساب و رمز اول و دوم را به بهانه واریز وجه به حساب مشترکان اخذ و از این طریق با استفاده از روش های غیرقانونی از حساب آنان سرقت می کنند.

فناوران- رییس پلیس فتای استان قزوین گفت: شهروندان مراقب ارسال پیامک از سوی افراد سودجو و فرصت‌طلب باشند و کلاهبرداری پیامکی را جدی بگیرند.
مهدی مختاری‌نسب افزود: برخی افراد سودجو و فرصت‌طلب از طریق ارسال پیامک با عناوین شرکت‌های معتبر به مشترکان تلفن همراه اعلام می‌کنند که شما در قرعه‌کشی شرکت یا بانک برنده شده و با این روش اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند.
وی ادامه داد: این افراد از طریق پیامک، اطلاعات حساب اینترنتی افراد را شامل نام و نام‌خانوادگی، شماره حساب و رمز اول و دوم را به بهانه واریز وجه به حساب مشترکان اخذ و از این طریق با استفاده از روش‌های غیرقانونی از حساب آنان سرقت می‌کنند.رییس پلیس فتای استان قزوین خاطرنشان کرد: شهروندان نباید به این اشخاص که از طریق تماس‌های تلفنی، پیام کوتاه و ایمیل، خواهان دریافت اطلاعات حساب، رمز اول و دوم کارت و آدرس پستی برای ارسال جایزه یا واریز وجه نقد هستند، اعتماد کنند.
مختاری‌نسب اضافه کرد: شهروندان به خاطر داشته باشند درج اسامی برندگان قرعه‌کشی‌ها از طریق روزنامه‌های کثیرالانتشار، سایت‌های اینترنتی معتبر و یا رسانه ملی اطلاع‌رسانی می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :