آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15962
تاریخ انتشار : 1 آبان 1391 10:8
تعداد بازدید : 776

از مهر 92 نوبت بقیه استان ها می رسد

700 هزار قمی از ماه آینده کارت هوشمند ملی می گیرند

مدیر کل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال با اعلام جزییات صدور کارت هوشمند ملی، از آغاز صدور 700 هزار کارت از ماه آینده در استان قم خبر داد.

خبرگزاری مهر- محسن اسماعیلی افزود: در حال حاضر برنامه‌ریزی‌های لازم برای آغاز اجرای طرح صدور کارت ملی هوشمند در استان قم انجام شده و هم اکنون نیز در سازمان ثبت احوال برای بررسی نرم‌افزارهای ویژه آن عملیات صدور داخلی آغاز شده است. وی با اشاره به اینکه در مرحله اول کارت هوشمند ملی برای افراد واجد شرایط بالاتر از 15 سال صادر می‌شود، گفت: البته تاریخ انقضای کارت در مرحله آغاز کار در استان قم، اعلام خواهد شد.مدیر کل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال تاکید کرد: همچنین براساس تفاهم نامه امضا شده برای ایثارگران استان قم نیز کارت هوشمند ملی صادر خواهد شد.وی در مورد انتخاب استان قم برای اجرای طرح کارت هوشمند ملی نیز گفت: با توجه به اینکه استان قم از زیرساخت و ظرفیت‌های الکترونیکی و اینترنتی خوبی نسبت به سایر استان‌ها برخوردار است به همین دلیل این استان برای اجرای اولیه کارت انتخاب شده است.
اسماعیلی افزود: فرآیند صدور کارت هوشمند ملی تماما الکترونیکی است به طوری که ابتدا باید واجدان شرایط اینترنتی ثبت‌نام کرده و سپس به دفاتر مراجعه کنند.
به گفته وی، عملیات صدور کارت هوشمند ملی به صورت متمرکز انجام می‌شود و به دلیل الکترونیکی بودن آن کمتر از شناسنامه‌های جدید به طول می‌انجامد و در کمتراز یک ماه صادر خواهد شد.
مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال تاکید کرد: صدورکارت از ماه آینده در استان قم آغاز و تا نیمه دوم سال 92 ادامه دارد و از این زمان به بعد نیز اجرای سراسری آن آغاز می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :