آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15960
تاریخ انتشار : 1 آبان 1391 9:58
تعداد بازدید : 620

به دلیل قطع شبکه‌های ایرانی در یوتل‌ست

ایران از هاتبرد شکایت می کند

یک عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه نامه شکواییه ای علیه شرکت فرانسوی در خصوص قطع شبکه های ایرانی در ماهواره یوتل ست تنظیم و ارسال خواهد شد گفت: وزارتخانه ارتباطات موظف به تولید ماهواره های داخلی شد تا دیگر نیاز به استفاده از ماهواره های بیگانه نداشته باشیم.

ایسنا- محمدحسن آصفری با اشاره به برگزاری جلسه مشترک دو کمیسیون امنیت ملی و فرهنگی با مسوولان صدا و سیما گفت: بعد از قطع شبکه‌های تلویزیون ایرانی در شبکه یوتل‌ست، ما از مسوولان صدا و سیما درخواست کردیم تا هرچه سریع‌تر نسبت به جایگزین کردن این شبکه‌ها در ماهواره اقدام شود.
وی افزود: گزارش‌های ما نشان می‌دهد که قطع این شبکه‌ها آنقدر موثر نبوده است به گونه‌ای که طرفداران رسانه‌های آزاد به واسطه شبکه‌های کابلی و اینترنتی کانال‌های ایرانی را دریافت می‌کنند همچنین شبکه‌های مجازی فعال شدند تا تولیدات رسانه‌ای ما را در اختیار داشته باشند.این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: همچنین در این جلسه مقرر شد که شکایت‌نامه‌ای از شرکت فرانسوی هات‌برد تهیه و ارسال شود تا نسبت به اقدام قطع شبکه‌های ما در ماهواره یوتل‌ست اعتراضات ارایه شود.
آصفری با بیان اینکه ادامه این جلسه با حضور مسوولان صدا و سیما و دو کمیسیون امنیت ملی و فرهنگی در روز سه‌شنبه برگزار می‌شود، افزود: در این جلسه مقرر شده است که وزارتخانه‌های دفاع و ارتباطات در مورد تولید ماهواره‌های مستقل اقدامات لازم را انجام دهند تا دیگر ما احتیاج به استفاده از ماهواره‌های بیگانه نداشته باشیم.
وی افزود: از دیگر موارد مورد بررسی در این جلسه آن بود که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواسته شود تا نسبت به عملکرد خبرگزاری‌های غربی که با مجوز دولت فعالیت می‌کنند پیگیری‌های لازم را انجام دهند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :