آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15860
تاریخ انتشار : 29 مهر 1391 11:27
تعداد بازدید : 700

نخستین فستیوال داستان نویسی توییتر آذر ماه برگزار می شود

نخستین فستیوال داستان نویسی توییتر از 28 نوامبر تا دوم دسامبر – 8 تا 12 آذر ماه- برگزار خواهد شد.

فناوران- امروز همه می‌دانند که توییتر محلی برای حرف زدن درباره همه چیز است. اغلب کاربران توییتر درباره اخبار، سیاست یا ورزش و موسیقی صحبت می‌کنند. شاید این‌طور به نظر برسد که توییتر ابزاری برای به اشتراک‌گذاری عکس‌های روزانه و نوشتن در مورد وقایع روزانه است. اما عده‌ای هم هستند که معتقدند از توییتر می‌توان به صورت جدی‌تری استفاده کرد. آنها می‌گویند توییتر محیط خوبی برای  نوشتن داستان است. یکی از این افراد یک پروفسور از دانشگاه میشیگان است که در این باره می‌گوید: توییت کردن می‌تواند راه جدیدی برای تمرین ادبی باشد.
چندی پیش هم نویسنده‌ای به نام جنیفر اگان، داستانی به نام جعبه سیاه را در توییتر منتشر کرده است. با توجه به این توانایی، توییتر قصد دارد در پایان نوامبر برای پنج روز میزبان فستیوالی به نام داستان نویسی باشد. این فستیوال بستری برای کسب تجربه‌های جدید و پیدا کردن افرادی است که استعداد خوبی در زمینه داستان‌نویسی دارند. به همین دلیل توییتر از نویسندگان و علاقه‌مندان به داستان  نویسی در سراسر دنیا دعوت کرده تا در این فستیوال شرکت کنند. همچنین از کاربران خواسته در صورتی که برنامه و راهکاری برای هر چه بهتر برگزار کردن این فستیوال دارند می‌توانند در صفحه‌ای به نامTwitter Fiction Festival Submissions طرح‌ها و راه اجرای آن را با توییتر به اشتراک بگذارند.
یکی از موفق‌ترین نمونه‌های استفاده از توییتر برای انتشار داستان‌ ، فعالیت سه شخصیت سریال mad men در توییتر بود که در سال 2008 از سوی کاربران توییتر مورد استقبال قرار گرفت.این فستیوال تا دوم سپتامبر در کتابخانه عمومی ‌نیویورک برپا خواهد بود و گفته می‌شود در نهایت بین 12 تا 20 نویسنده از توییتر انتخاب می‌شود. کاربران توییتر می‌توانند فستیوال داستان‌های تخیلی توییتر را با تگ #twitterfiction دنبال کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :