آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15859
تاریخ انتشار : 29 مهر 1391 11:25
تعداد بازدید : 872

دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی پزشکان

اینترنت، خانه پزشکان

برای هر یک از ما پیش آمده وقتی خودمان یا یکی از اعضای خانواده مان بیمار می شوند یکی از بزرگ ترین چالش ها پیدا کردن دکتر متخصص و به دست آوردن شماره تماس یا آدرس مطب آن است. ابتدا از دوستان و آشنایان مان پرس و جو می کنیم و به تجربه آنها تکیه می کنیم. در حالت دوم که کمی هم دور از انتظار است داشتن دفترچه راهنما از سوی برخی از شرکت های بیمه است که پزشکان متخصصی را که با آن شرکت کار می کنند معرفی کرده است. اما اینترنت می تواند یکی از بهترین ابزارها برای دسترسی به اطلاعات تماس با پزشکان باشد. هر چند در ایران هنوز بانک اطلاعاتی مرجعی در این زمینه وجود ندارد اما هستند سایت هایی که پزشکان اطلاعات تماس خود را در آن منتشر کرده اند. راه اندازی طرح پزشک خانواده بسیاری از کاربران را امیدوار کرده است که بتوانند به بانک اطلاعاتی معتبری دسترسی پیدا کنند.

پزشک آنلاین
pezeshkonline.ir
زندگی سالم، طول عمر بیشتر، شعار این سایت است. کاربران می‌توانند علاوه بر اینکه اطلاعات تماس با پزشکان متخصص را به دست بیاورند می‌توانند با کلینیک‌های تخصصی نیز آشنا شوند. همچنین کاربران می‌توانند از طریق لینک‌های منتشر شده به سایت شخصی پزشکان رفته و در مورد تجربه‌ها و سوابق آنها اطلاعاتی به دست بیاورند.البته پزشک آنلاین پیش از آنکه یک بانک اطلاعاتی برای پیدا کردن اطلاعات پزشکان متخصص باشد، سایتی است که پزشکان متخصص مقالاتی درباره بیماری‌های مختلف در آن انتشار می‌کنند که می‌تواند به کاربران برای درمان بهتر کمک کند.

بانک اطلاع‌رسانی پزشکان تهران
pezeshkaddress.com
این سایت به کاربرانی که در تهران زندگی می‌کنند کمک بزرگی می‌کند. هر کاربر می‌تواند نزدیک‌ترین داروخانه، پزشک، درمانگاه، مراکز ارایه دهنده خدمات درمانی تخصصی در زمینه‌هایی مانند  بینایی، مو، پرتونگاری و غیره را با استفاده از خدمات این سایت پیدا کند.
اطلاعات موجود در این سایت با طبقه‌بندی بر اساس مناطق شهرداری تهران منتشر شده است. بنابراین کاربران می‌توانند انواع خدمات پزشکی را در هر منطقه از تهران به خوبی شناسایی و از آن استفاده کنند.

بوعلی
boali.com
اين سايت به صورت فارسي با سروري قوي و قابليت جست‌وجوي بالا اين امكان را براي کاربران فراهم کرده كه هر پزشك ايراني را با هر تخصص و در هر كجاي وطن و يا خارج از ميهن پيدا كرده و مشخصات فردي يا مشخصات كلي اعم از زندگينامه، فعاليت‌ها، تاليفات، ترجمه‌ها و غیره را در كوتاه‌ترين زمان ممكن به دست بیاورد. مزاياي عضويت در سايت بوعلي برای پزشکان عبارت است از درج اطلاعات پزشکان به منظور جست‌وجوي پيشرفته آنان در سايت بوعلي، درج اطلاعات پزشکان برای جست‌وجوي پيشرفته آنان درون لوح فشرده (CD) بوعلي، در اختیار داشتن پست الکترونيکی از سايت بوعلي در صورت تمايل . همچنین پزشکان می‌توانند یک صفحه شخصی برای معرفی خدمات خود در این سایت داشته باشند.کاربران می‌توانند علاوه بر جست‌وجوی پزشکان، اطلاعاتی در مورد بیماری‌ها، فرهنگ لغت پزشکی، سایت‌های پزشکی معتبر و علایم بیماری‌ها به دست بیاورند. همچنین به رادیو سلامت و مجموعه‌ای از برنامه‌های رادیو تلویزیون در زمینه پزشکی دسترسی داشته باشند.
بهدار
behdar.com
بهدار بانک اطلاعات پزشکان و جامعه سلامت ایران است. در این وب سایت می‌توان به اطلاعات پزشکان، دندان‌پزشکان، مراکز پزشکی، شرکت‌های تولیدکننده و توزیع کننده محصولات، تجهیزات و نرم‌افزار‌های پزشکی و نیز ارایه کنندگان خدمات به جامعه پزشکی و سلامت ایران دست یافت.اطلاعاتی درباره پزشکان، مراکز پزشکی، شرکت‌های ارایه دهنده تجهیزات پزشکی و شرکت‌های بیمه روی این سایت قرار گرفته است که به کاربران کمک می‌کند اطلاعات مورد نیاز خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست بیاورند. هر چند این سایت یک سالی هست راه‌اندازی شده اما هنوز نسخه آزمایشی آن در اختیار کاربران قرار دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :