آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15858
تاریخ انتشار : 29 مهر 1391 11:24
تعداد بازدید : 721

هيجان در فضاي مجازي

هفته گذشته هر چند به نظر مي رسيد كاربران در شبكه هاي اجتماعي و وبلاگ ها، روزهاي آرامي را سپري مي كنند اما هفته را با شور و هيجان بازي ايران و كره به پايان رساندند. مثل هميشه كاربران در شبكه هاي اجتماعي به خصوص توييتر نه تنها در طول برگزاري مسابقه به صورت لحظه به لحظه بازي را گزارش مي دادند و نظرات خود را بيان مي كردند بلكه قبل از شروع بازي هم درباره نتايج پيش بيني هايي كردند. هيجان ديگري كه توييتري ها هفته گذشته آن را تجربه كردند ديدن نمايش زنده پرش يك چتر باز سوئدي از لبه اتمسفر به صورت آزاد بود. اما اعطاي جايزه صلح به اروپا يكي از بحث و گفت وگوهاي داغ هفته گذشته بود. همچنين هك شدن صفحات فيس بوك سر و صداي زيادي به پا كرد كه منجر به برگزاري يك هنگ آوت نيز شد. تعدادي از كاربران ايراني با استفاده از امكان هنگ آوت گوگل دور هم جمع شدند و به صورت آنلاين درباره لزوم تامين امنيت در فيس بوك با يكديگر گفت وگو كردند.

بهار ادیبان

انتشار خبر درگذشت احمد قابل در اينترنت، هر چند با شايعه‌هايي هم همراه شد كه اين خبر كذب است و احمد قابل زنده است اما موجب واكنش نشان دادن كاربران، به خصوص وبلاگ‌نويسان شد. بسياري از وبلاگ‌نويسان با يادداشت‌هايي كوتاه در مورد احمد قابل خبر درگذشت او را منتشر كردند. در شبكه‌هاي اجتماعي هم لينك‌هايي به اشتراك گذاشته شد كه هم خبر درگذشت قابل را مي داد هم آن را تكذيب مي‌كرد.
 موضوع ديگري كه بعضي از كاربران را در فضاي مجازي به خود مشغول كرد حذف شبكه‌هاي ايراني از روي يكي از ماهواره‌ها بود. گفته مي‌شود پرس تي‌وي براي نشان دادن اعتراض خود نسبت به اين كار در فيس بوك صفحه‌اي راه‌اندازي كرده است. فيس‌بوك در ايران فيلتر است!


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :