آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15856
تاریخ انتشار : 29 مهر 1391 11:21
تعداد بازدید : 573

امروز در مراسم روز ملی صادرات

صادر کننده نمونه نرم افزار معرفی می شود

کیومرث فتح اله کرمانشاهی گفت: هم اکنون سازمان توسعه تجارت اسامی 49 شرکت را برای دریافت لوح تقدیر و تندیس مشخص کرده و استعلام نهایی آنها از سوی بانک مرکزی، گمرک و سایر دستگاه های مرتبط تا شنبه 29 مهر ماه اعلام می شود.

روابط عمومی سازمان توسعه تجارت- وی گفت: از مجموع برگزیدگان، چهار شرکت برای پنجمین بار صادر کننده نمونه معرفی می‌شوند و براساس آیین‌نامه منتخبان امسال برای نخستین بار عنوان صادرکننده ممتاز را دریافت می‌کنند. بهره‌مندی از کارت ویژه با اعتبار سال‌های متفاوت (بر مبنای نوع برتری) از امتیازات برگزیدگان روز ملی صادرات است.
کرمانشاهی، همچنین از معرفی سه شرکت نمونه صادراتی در روز ملی صادرات خبر داد و افزود: هفت درصد برگزیدگان روز ملی صادرات شرکت‌های دولتی و مابقی بخش خصوصی هستند.
معاون کل سازمان توسعه تجارت با اشاره به اینکه دست‌اندرکاران برگزاری روز ملی صادرات از برخی مسوولان از جمله وزیر امور اقتصادی و دارایی دعوت کرده‌اند، افزود: در این مراسم قرار است نمایندگانی از اتاق ایران، خانه صنعت و معدن، اتحادیه‌ها و تشکل‌های صادراتی و خدمات فنی و مهندسی سخنرانی کنند.
کرمانشاهی در بخش دیگری از این گفت و گو با بیان اینکه میزان صادرات غیرنفتی در شش ماه نخست امسال رشد 30 درصدی را تجربه کرده است، گفت: این شرایط بی‌تاثیری تحریم‌ها را در صادرات غیرنفتی نشان می‌دهد.
معاون کل سازمان توسعه تجارت، مجموع تراز تجاری در شش ماه نخست امسال را 47 میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: از این میزان 26 میلیارد دلار مربوط به واردات و 21 میلیارد دلار به صادرات تعلق دارد.
وی همچنین کاهش صادرات میعانات و پتروشیمی در شش ماه نخست امسال را مورد توجه قرار داد و یادآورشد: صادرات غیرنفتی ضربه‌پذیر است و برای ممانعت از ایجاد شرایط سخت برای صادرکنندگان باید تسهیلات لازم را برای آنها فراهم کرد.
یادآور می‌شود مراسم روز ملی صادرات عصر امروز در سالن همایش‌های سازمان صداوسیما برگزار می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :