آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15853
تاریخ انتشار : 29 مهر 1391 11:12
تعداد بازدید : 496

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

ظرفیت ترانزیت کشور تا سه سال آینده به 12 ترابیت در ثانیه می رسد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بر اساس تعهداتی که تاکنون ایجاد شده است، باید 12 ترابیت در ثانیه ظرفیت را طی سه سال آینده از مسیر کشور عبور دهیم.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت- رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه‌های دولت برای ‌توسعه ظرفیت ترانزیت کشور و بهبود ترانزیت ترافیک بین‌المللی در کشور گفت: در حال حاضر چهار قرارداد با شرکای خارجی که عمدتا بحث ترانزیت جنوب است که از جنوب خلیج فارس آغاز و به اروپا ختم می‌شود، به امضا رسیده که در کنار اینها یک‌سری برنامه‌ها نیز در حال مذاکره است.
وی افزود: بحث ترانزیت شمال به جنوب و بالعکس و ترانزیت شرق به غرب و بالعکس هم داریم و زمانی جزییات اینها اعلام می‌شود که نهایی شده و قراردادها امضا شود. اما اینها در برنامه هست و خوشبختانه تا حدود زیادی توافقات به نهایی شدن نزدیک شده است.
تقی‌پور خاطرنشان کرد: ایران به علت موقعیت جغرافیایی ویژه‌ای که دارد، ‌گذرگاهی عالی از نظر کوتاهی مسیر و صرفه‌جویی در هزینه‌ها به منظور انتقال ترافیک جنوب به شمال و شرق به غرب محسوب می‌شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفت: بر اساس تعهداتی که تاکنون ایجاد شده است، باید 12 ترابیت در ثانیه ظرفیت را طی سه سال آینده از مسیر کشور عبور دهیم که طبیعتا این هم باعث پایداری در دسترسی به شبکه‌های جهانی و منطقه‌ای در کشور خواهد شد و هم اینکه برای شرکای خارجی به دلیل اینکه مسیر امن و کوتاهی است، در کاهش هزینه‌ها بسیار موثر است و به همین دلیل استقبال بسیار بالایی از این مسیرها شده است.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :