آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15841
تاریخ انتشار : 29 مهر 1391 10:54
تعداد بازدید : 507

مردی برای تمام فصول

مختصر و مفید نوشتن درباره کسی که انقلابی در صنعت کامپیوترهای شخصی به وجودآورده کار ساده ای نیست. در حقیقت درباره بیل گیتس نوشتن ساده نیست! مردی که دنیای کامپیوترهای شخصی را متحول کرد و با تحقق بخشیدن به رویای جوانی‏اش روی میز خیلی از ما کامپیوتر قرار داد، کسی که در اوج موفقیت اش به سلامت جهانی اندیشید و به فکر انرژی آیندگان افتاد. چه او را دوست داشته باشیم و چه نداشته باشیم، او انقلابی در صنعت نرم افزار به وجود آورد.

احسان طریقت

نوشتن از بزرگان کار سختی است، اما 28 اکتبر را می‌توان به مناسبت تولدش جشن گرفت و از تلاش‌هایش، چه در صنعت نرم‏افزار و چه در راه اعتلای بهداشت جهانی که به همراه همسرش انجام می‏دهد قدردانی کرد.
رهبری و نوآوری‏های بیل گیتس در مایکروسافت فرصتی ایجاد کرد که شاید 35 سال پیش کسی رویای آن را در سر نداشت. او افکار مردم درباره نرم‌افزار و کامپیوتر را تغییر داد. شاید این مهم‌ترین کاری است که گیتس انجام داده است. ساده کردن آن چیزی که در رویا نیز نمی‌گنجید ارزش والایی دارد. تنها کافی است به رویدادهای زیادی که در صنعت کامپیوتر اتفاق افتاده است فکر کنید. روزی صنعت نرم‌افزار اصلا وجود نداشت، اما حالا نه تنها این صنعت وجود دارد، بلکه بخش مهمی از اقتصاد جهان را به خود اختصاص داده است.
گیتس تنها مرد دنیای فناوری نیست. او از سال 1994 در پی درگذشت مادرش در اثر ابتلا به سرطان به انجام خدمات خیریه در راستای بهداشت جهانی روی آورد و پس از خروج از مایکروسافت به صورت تمام وقت در بنیاد خیریه‌اش مشغول شد. او در سال ۲۰۰۰، اتحادیه جهانی واکسن و ایمن‌سازی را برپا کرد که تنها در یکی از نشست‌هایش رقم 7/3 میلیارد دلار جمع‌آوری کرد؛ مبلغی که برای نجات چهار میلیون کودک در عرض چهار سال کافی بود‌!
او تنها یک پرچم‌دار در دنیای فناوری نیست. بلکه بخشی از تاریخی است که نادیده گرفتنی نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :