آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15835
تاریخ انتشار : 30 مهر 1391 10:31
تعداد بازدید : 719

معاون سازمان توسعه تجارت:

منع صادرات مجدد کالاهای وارداتی با ارز مرجع را بررسی می کنیم

در پی اعلام خبر ممنوعیت صادرات مجدد کالاهای وارداتی با ارز مرجع، معاون کل سازمان توسعه تجارت نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

ایسنا- هفته گذشته رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از مصوبه‌ای در دولت خبر داد که براساس آن صادرات مجدد کالاهایی که با ارز مرجع وارد شده‌اند ممنوع شده است.
 به گفته سیدجواد تقوی براساس این مصوبه که به درخواست سازمان حمایت بوده حتی صادرات کالاهایی که بخشی از آنها با ارز مرجع وارد شده ممنوع شده است.
 بر این اساس صادرات کالاهایی مانند بیسکوییت، شکلات، نوشابه و امثال آن که از مواد اولیه مانند شیر خشک، شکر یا گندم وارداتی با ارز مرجع در ساخت آن استفاده شده به شکل کلی ممنوع است، مگر اینکه مابه التفاوت نرخ ارز مرجع با ارز مبادله‌ای یا آزاد در مواد استفاده شده در تولید این کالاها توسط تولیدکننده پرداخت شود.
 در واکنش به این موضوع، معاون کل سازمان توسعه تجارت گفت: ظاهرا این مصوبه براساس درخواست سازمان حمایت بوده است، اما نباید در روند صادرات خلل ایجاد کند. وی با بیان اینکه نباید صادرات غیر نفتی در شرایط کنونی کوچک‌ترین آسیبی ببیند ادامه داد: قرار شد به زودی در سازمان توسعه تجارت راه حلی برای این مشکل پیدا شود چرا که در غیر این صورت صادرکنندگان با زیان مواجه خواهند شد.
 به گفته کرمانشاهی قرار است این موضوع در جلسه مشترکی میان سازمان حمایت، سازمان توسعه تجارت و گمرک بررسی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :