آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15830
تاریخ انتشار : 30 مهر 1391 10:24
تعداد بازدید : 1147

استفاده یک میلیارد نفر از گوشی هوشمند در دنیا

تحقیقاتی که توسط موسسه تحقیقاتی استراتژی آنالیستیکس صورت گرفته نشان داده که یک میلیارد نفر از مردم در سراسر دنیا از گوشی هوشمند استفاده کنند.

سلولارنیوز- به گزارش استراتژی آنالیستیکس، این نخستین بار است که تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند در سراسر دنیا از یک میلیارد نفر بیشتر می‌شود.
گزارش‌ها حاکی است نخستین گوشی هوشمند دنیا بانام Communicator توسط نوکیا در سال 1996 معرفی شد.
به این ترتیب 16 سال از ساخت نخستین گوشی هوشمند دنیا می‌گذرد.
نوکیا طی یک دهه عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی هوشمند در دنیا را در اختیار داشت تا در سال 2007 اپل با عرضه گوشی آیفون توانست این عنوان را به خود اختصاص دهد.
گوشی آیفون انقلابی در صنعت تلفن همراه ایجاد کرد و باعث رشد این صنعت شد. در فصل سوم سال 2011 آمارها نشان داد که 708 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسیده و امسال برای نخستین بار است که این رقم به یک میلیارد و 38 میلیون دستگاه رسیده است.بر این اساس هم‌اکنون یک هفتم کل جمعیت جهان از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند. با این حال ضریب‌ نفوذ گوشی‌های هوشمند رشد آهسته‌ای دارد و بسیاری از مردم هنوز هم گوشی‌های ساده و معمولی را به گوشی‌های هوشمند ترجیح می‌دهند.گزارش‌ها حاکی است بزرگ‌ترین بازارهای دنیا برای استفاده از گوشی‌های هوشمند چین، هند و آفریقاست.بر این اساس پس از 16 سال این نخستین بار است که رقم استفاده از گوشی هوشمند در دنیا به بیش از یک میلیارد نفر می‌رسد و پیش‌بینی می‌شود تا سه سال دیگر این رقم دوبرابر شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :