آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15816
تاریخ انتشار : 30 مهر 1391 10:6
تعداد بازدید : 1075

ULTRA HD راهکار تازه سونی و ال جی برای بازار تلویزیون

به دنبال تصویب جمعی هیات انجمن الکترونیکی مصرف کننده، نام جدید نسل جدید فناوری تلویزیون آلتراHD انتخاب شده که جایگزین 4K بوده و قرار است طی ماه های پایانی سال جاری میلادی وارد بازار شود.

خبرگزاری مهر-پس از آنکه صنعت تلویزیون سازی از این فناوری جدید برای ساخت تلویزیون‌های نسل جدید استفاده کرده از واژه 4K استفاده کرده است چرا که وضوح تصویر این تلویزیون‌ها چهار برابر دستگاه‌های HD کنونی است.
انجمن الکترونیکی مصرف کننده یک سازمان استاندارد و تجاری برای مصرف کننده صنایع الکترونیکی در ایالات متحده است. این انجمن برای تاثیر گذاشتن در خط مشی عمومی اقدام به برگزاری همایش‌ها، تحقیقات و بازاریابی کرده و علاوه بر اعضای خود به قانونگذاران در اجرای استانداردهای تکنیکی کمک می‌کند.
گری شاپیرو رییس اجرایی این انجمن گفت: تلویزیون‌های آلترا HD گام طبیعی بعدی در نشان دادن فناوری‌ها هستند که به مصرف کننده تجربه بصری بسیار تاثیرگذاری همراه با سطوح جدیدی از کیفیت تصویر ارایه می‌کند. این فناوری جدید و تحسین شده به مصرف کننده این امکان را می‌دهد که در بازار تلویزیونی را انتخاب کند که به بهترین نحو به نیازهای آنها پاسخ می‌دهد.
این انجمن اعلام کرد که تلویزیون‌های آلترا HD باید دست کم هشت میلیون پیکسل و یا وضوحی معادل 3840 در 2160 پیکسل داشته باشند.
این صنعت درحال پیشبرد این فناوری به ویژه برای دستگاه‌های تلویزیونی بزرگ است که وضوح HD را برای صفحات بزرگ از دست داده‌اند. تا پایان سال جاری نخستین دستگاه‌های تلویزیون آلترا HD وارد فروشگاه‌ها می‌شوند.
گفته می‌شود که قرار است شرکت سونی و ال جی نخستین شرکت‌هایی باشند که دستگاه‌های تلویزیونی آلترا HD را در ابعاد 84 اینچ وارد بازار کنند.
شرکت سونی تلاش می‌کند که ماه آینده تلویزیون آلترا HD مدل XBR-84X900 خود را وارد بازار کند. این تلویزیون از فناوری LED بهره برده و همچنین قابلیت پخش سه بعدی دارد و نخستین تلویزیون آلترا HD سونی است که با قیمت 24 هزار و 999 برای پیش سفارش موجود است.
ال جی نیز این دستگاه را با مدل 84LM9600 اواخر سال جاری وارد بازار می‌کند. این مدل نیز LED و سه بعدی است و قیمت آن 20 هزار دلار تعیین شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :