آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15814
تاریخ انتشار : 30 مهر 1391 10:1
تعداد بازدید : 734

کسپرسکی برای برخی کسب و کارهای صنعتی سیستم عامل اختصاصی می سازد

شرکت روسی کسپرسکی قصد دارد برای مقابله با حملات و آسیب های هکر ها و بدافزار ها برای برخی صنایع، سیستم عامل ویژه بسازد.

همکاران سیستم- شرکت کسپرسکی تصمیم گرفته برای مقابله با آسیب‌هایی که از سوی هکر‌ها به صنایع برخی کشور‌ها وارد می‌شود، یک سیستم‌عامل اختصاصی بسازد. یوگن کسپرسکی، مدیر عامل لابراتوار کسپرسکی که در زمینه طراحی و عرضه آنتی ویروس و راهکارهای امنیتی شهرت دارد، درباره آن گفته است: این سیستم عامل شبیه ویندوز یا مک نخواهد بود، بلکه دارای یک لایه امنیتی ویژه است که پیوسته مشکلات سیستم را کنترل و بدافزار‌ها را قرنطینه می‌کند.
وی همچنین گفته است: سیستم عامل اختصاصی ما طراحی دقیقی خواهد داشت و برای حل مشکلات بسیار خاص و ویژه توسعه خواهد یافت و نه برای انجام بازی‌های رایانه‌ای، تدوین فیلم‌های مربوط به تعطیلات یا وقت گذرانی در شبکه‌های اجتماعی.
کسپرسکی افزوده است: ما در حال طراحی نرم افزار خاصی هستیم که هیچ برنامه ناشناخته و نامعلومی را اجرا نکند. این مساله بسیار مهمی است که این نرم‌افزار نتواند برنامه‌های شرکت ثالث را اجرا کند و یا اجازه دهد چنین برنامه‌هایی به سیستم عامل رایانه کاربران نفوذ
کند.
براساس این گزارش سیستم عامل اختصاصی کسپرسکی بیشتر برای استفاده در کسب و کارهای صنعتی ساخته خواهد شد. نیروگاه‌های هسته‌ای، نیروگاه‌های تامین انرژی، تاسیسات کنترل حمل و نقل، سیستم‌های مالی و ارتباطات راه دور از جمله کسب و کارهای صنعتی است که سیستم عامل کسپرسکی از آنها پشتیبانی خواهد کرد. این سیستم عامل از نفوذ بدافزار‌ها به شبکه‌های توزیع انرژی، و شبکه‌های تلفن جلوگیری خواهد کرد و اجازه سرقت اطلاعات حساس و مهم در این زمینه‌ها را به بدافزار‌ها نخواهد داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :