آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14424
تاریخ انتشار : 19 مهر 1391 11:4
تعداد بازدید : 509

رییس کانون صرافان:۲۸۵۰ تومان توصیه بود، الزامی به معامله با این نرخ نیست

رییس کانون صرافان با بیان اینکه نرخ 2850 تومانی دلار که طی دو روز گذشته از سوی این کانون به صرافی ها اعلام شده در حد یک توصیه و پیشنهاد بود، گفت: در این مورد الزامی برای صرافان به منظور معامله این ارز با این نرخ نیست.

خبرگزاری فارس- بهروز صدیق نیک‌جو در مورد قیمت اعلام شده 2850 تومانی برای دلار در صرافی‌ها طی دو روز گذشته گفت: با توجه به شرایطی که به وجود آمد نرخ در آن روز 2850 تومان بود که البته شنیده شد تا 2600 تومان هم معامله شد.
وی افزود: براساس نرخ دلار در مرکز مبادلات ارزی، شرایط بازار و قیمت معامله شده ارز در بازار ارز، قیمت 2850 تومان منطقی تشخیص داده شد.
رییس کانون صرافان تصریح کرد: با توجه به اینکه قیمت دلار در مرکز مبادلات حدود 2600 تومان بود، به این نتیجه رسیدیم که قیمت اسکناس دلار باید مقداری بیشتر باشد و نرخ 2800 تومان قیمت مناسبی بود؛ قیمت‌هایی که معامله می‌شود همین عدد بوده و در شرایط فعلی نرخ مناسبی است.
وی در پاسخ به این سوال که قیمت تعیین شده مطابق با تغییرات نرخ ارز در اتاق معاملات تغییر خواهد کرد، گفت: نرخ‌ها در دو روز اخیر چندان تغییر نکرده البته قیمت دلار در ساعات مختلف روز تغییر می‌کند و میانگین آن بین 2600 تا 3100 تومان است.
نیک‌جو گفت: در چند هفته اخیر قیمت‌ها به صورت غیر منطقی افزایش یافت و باید به‌گونه‌ای این التهاب از بازار گرفته می‌شد؛ اما در مجموع قیمت دلار نمی‌تواند بالاتر از 3000 تومان باشد.
وی با بیان اینکه قیمت ارز در بازار با نرخ اعلامی 2850 تومان تعدیل شد، افزود: از آن روز به بعد قیمت‌ها در این حدود است و اگر این نرخ تثبیت شود، التهاب از بازار ارز گرفته خواهد شد که در صورت تحقق چنین مساله‌ای می‌توان قیمت دلار را باز هم تعدیل کرد.
رییس کانون صرافان در پاسخ به این سوال که آیا صرافی‌ها ملزم به پرداخت دلار با قیمت 2850 تومان هستند، گفت: صرافی‌ها ملزم به فروش دلار با نرخ 2850 تومان نیستند و تنها توصیه کانون به صرافی‌ها، خرید و فروش در این نرخ بوده و ممکن است برخی صرافی‌ها با قیمت بالاتری خرید و فروش کنند؛ در اطلاعیه هم اعلام کردیم صرافی‌های مجاز با این نرخ می‌توانند معامله کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :