آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14413
تاریخ انتشار : 19 مهر 1391 10:37
تعداد بازدید : 424

لزوم واقعی شدن قیمت ارز برای تولیدکنندگان

در بیست وسومین جلسه هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، مهم ترین بحث اقتصاد کشور، تشکیل مرکز مبادلات ارزی و آثار ناشی از آغاز به کار این مرکز مورد بررسی قرار گرفت.

روابط عمومی اتاق ایران- علی‌اکبر جاویدان قائم مقام دبیرکل اتاق ایران، با اشاره به این مطلب که در روزهای اخیر موضوع ارز و ایجاد اتاق مبادلات ارزی توجه‌ها را به خود معطوف ساخته است، گفت: در جلسه هیات رییسه اتاق ایران این موضوع مورد تبادل‌نظر قرار گرفت و در مورد چگونگی کمک اتاق به دولت به عنوان مرکز اندیشه و تفکر اقتصادی و انتقال‌دهنده نظرات بخش خصوصی به دولت، گفت‌وگو شد.
وی ادامه داد: از نظر بخش خصوصی این مرکز باید راهکاری اتخاذ کند که با اجرایی شدن آن قیمت ارز به خصوص برای تولیدکنندگان، واقعی شده و در مقابل، ارز حاصل از صادرات نیز به ترتیبی مدبرانه در عرصه اقتصاد کشور ورود پیدا کند.
جاویدان یادآور شد: در این مرحله باید توجه داشته باشیم که امنیت لازم برای صادرکننده فراهم شود و از سوی دیگر واردات مواد اولیه و کالاهای اساسی در شرایط مطلوبی انجام شود.
قائم مقام دبیرکل اتاق ایران، تصریح کرد: هیات رییسه اتاق ایران مقرر کردند که در راستای هرچه بهتر شدن خدمات اتاق مبادلات ارزی، اندیشمندان و فعالان اقتصادی با ارایه نقطه‌نظرات کارشناسانه در هر چه مطلوب‌تر کردن خدمات ارزی به تولیدکنندگان و دیگر اقشار نیازمند واقعی ارز از هیچ‌گونه کمکی دریغ
 نکنند.
وی ادامه داد: در بخش دیگری از این نشست در خصوص چگونگی دریافت نظرات ذی‌نفعان واقعی ارز و انتقال نظرآنان به وزارت صنعت، معدن و تجارت، تصمیم‌گیری شد.
براساس این گزارش در پایان این نشست، گزارشی از وضعیت کنونی اتاق لرستان و اقدامات صورت گرفته در راستای ارتقای سطح این اتاق، توسط سلاح‌ورزی، رییس اتاق لرستان ارایه
شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :