آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14406
تاریخ انتشار : 19 مهر 1391 10:22
تعداد بازدید : 490

وزارت ارتباطات اعلام کرد:

حجاج امسال اختلال ارتباطی نخواهند داشت

حجاج ایرانی در طول مراسم حج امسال، از ارتباطات مخابراتی بدون اختلال های فنی بهره مند خواهند شد.

فناوران- روابط عمومی وزارت ارتباطات اعلام کرد که  تشکیل کمیته تخصصی متشکل از مسوولان ذی ربط در بخش‌های دولتی و غیردولتی در وزارت ارتباطات، یکی از اقدام‌های صورت گرفته در حوزه برقراری ارتباطات مخابراتی حجاج محسوب می‌شود.
بر همین اساس،‌ پیش بینی‌های لازم در بخش‌های مختلف به منظور برقراری ارتباطات مورد نیاز حجاج ایرانی انجام شده و اپراتورهای تلفن همراه، ‌تمهیدات لازم برای تامین نیازهای مشترکان خود را اجرایی کرده‌اند.
برقراری ارتباط رومینگ با اپراتورهای عربستانی، فراهم کردن روش‌های مختلف تهیه شارژ سیم کارت‌های اعتباری و ارایه سرویس‌های مختلف نظیر تعویض سیم‌کارت‌های سوخته در محل استقرار نمایندگان وزارت ارتباطات، از جمله تمهیدات پیش بینی شده در این بخش محسوب می شود.
این گزارش حاکی است، با توجه به اطلاعات موجود، ‌بیشترین مشکلات زایران ایرانی بیت الله الحرام، ‌سوختن سیم کارت و یا اتمام شارژ سیم کارت‌های اعتباری است که به واسطه آن در برقراری ارتباط های مورد نیاز با مشکلاتی مواجه شده اند.
در این راستا حجاج ایرانی می‌توانند قبل از تشرف به حج، شارژ مورد نیاز خود را در ایران، ‌با کمترین مشکل تهیه کنند.
این گزارش حاکی است، بر اساس اعلام مسوولان ذی ربط، ‌مشترکان همراه اول در صورت نیاز به دریافت شارژ سیم کارت اعتباری می‌توانند به کمک رمز دوم کارت بانکی خود از طریق شماره 09990 و یا با استفاده از اینترنت و از طریق سایت این شرکت، سیم کارت خود را شارژ کنند.
همچنین خانواده‌های حجاج ایرانی مشترکان همراه اول، ‌می‌توانند در ایران، ‌اقدام به خرید کارت شارژ از طریق شماره 09990، با استفاده از اینترنت و از طریق سایت این شرکت و یا دفاتر خدمات ارتباطی کنند، تا سیم کارت حجاج به صورت خودکار شارژ شود.
بر اساس این گزارش، مشترکان ایرانسل نیز می توانند از طریق سایت این شرکت و به کمک رمز دوم کارت بانکی نسبت به خرید کارت شارژ در عربستان اقدام کنند.
همچنین خانواده‌های حجاج ایرانی مشترکان ایرانسل نیز‌می‌توانند در ایران، شارژ مورد نیاز حجاج را تهیه و آن را، از طریق کد تعریف شده # شماره تلفن همراه حاجی*کد شارژ خریداری شده*141* برای حجاج فعال کنند.
با توجه به قرارداد خوبی که میان اپراتورهای ایرانی و عربستانی منعقد شده است،‌ در صورتی که اپراتورهای عربستانی به تعهدات خود عمل کنند زایران ایرانی می‌توانند از مکالمات با کیفیت بالا در طول مراسم حج امسال، بهره مند شوند.
همچنین زایران ایرانی می‌توانند در صورت بروز مشکل به نمایندگان وزارت ارتباطات مستقر در ستاد حج در شهرهای مکه و مدینه مراجعه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :