آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14401
تاریخ انتشار : 19 مهر 1391 10:7
تعداد بازدید : 1011

صفاری نیا خبر داد:

رونمایی از 10 محصول جدید دانش بنیان

رییس پارک فناوری پردیس از رونمایی 10 محصول دانش بنیان این پارک در مهر و آذرماه خبر داد و گفت: در سال جاری نخستین دور اعطای جایزه پیامبر اعظم به محققان کشورهای اسلامی برگزار می شود.

خبرگزاری مهر- مهندس مهدی صفاری نیا در نشست خبری حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را از ماموریت‌های اصلی این پارک نام برد و افزود: برای این منظور اقداماتی چون کاهش بوروکراسی اداری، تدوین قوانین و ضوابطی برای انجام بهتر فعالیت‌های شرکت‌های مستقر در پارک و توانمند سازی شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در بازارهای ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی اجرایی شد.
رییس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه در حال حاضر 130 شرکت در این پارک مستقر شدند، گفت: در یک سال اخیر 65 درخواست برای استقرار در این پارک دریافت شد که پس از بررسی از این تعداد 24 شرکت دانش بنیان به مجموعه شرکت‌های مستقر اضافه شدند.

دستاوردهای شرکت‌های مستقر در پارک پردیس
وی با اشاره به برخی از دستاوردهای شرکت‌های مستقر در این پارک خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش بنیان مستقر در این پارک موفق به عرضه محصولات دانش بنیانی چون دستگاه پیشرفته شناسایی مشکلات قلبی نوزادان، نانوسکوپ نیروی اتمی، دستگاه برش جراحی با فرکانس بالا، دوربین‌های نسل جدید سرعت‌سنج اتومبیل و دستگاه لایه نشانی مولکولی شدند.صفاری‌نیا همچنین به دستاوردهای این پارک در حوزه سلامت اشاره کرد و یادآور شد: در این زمینه موفق به عرضه مواد موثره داروهای درمان هپاتیت B، C و D، واکسن‌های فصلی و درمان سرطان شدند.
صفاری‌نیا از رونمایی 5 فناوری خبر داد و در این باره گفت: در روز 23 مهر ماه سال جاری از پنج فناوری در حوزه‌های نانو، الکترونیک، مخابرات و مکاترونیک و پنج محصول در حوزه دارو و سلامت رونمایی خواهد شد.
رییس پارک فناوری پردیس با اشاره به رونمایی پنج محصول دانش بنیان دیگر در حوزه سلامت در آذر ماه سال جاری، اضافه کرد: در آذرماه سال جاری از پنج داروی جدید رونمایی خواهد شد.
به گفته وی، داروهای رونمایی شده در درمان بیماری سرطان و سوختگی کاربرد دارد که برخی از آنها برپایه فناوری نانو است.

ارایه خدمات تجاری سازی به محصولات دانش بنیان
رییس پارک فناوری پردیس با اشاره به خدمات تجاری سازی این پارک برای شرکت‌های دانش بنیان، یادآورشد: تاکنون 45 محصول دانش بنیان از امکانات و خدمات تجاری سازی این پارک استفاده کرده‌اند و در یک سال اخیر نیز از سوی شرکت‌های مستقر 43 محصول ارتقا یافته به جامعه علمی و فناوری کشور عرضه شده است که از این تعداد محصول، 40 ثبت اختراع داخلی و خارجی داشته‌ایم.

دریافت استاندارد برای محصولات دانش بنیان پارک
صفاری نیا با تاکید بر اهمیت استاندارد برای محصولات دانش بنیان، ادامه داد: در این زمینه تاکنون 100 استاندارد و گواهی نامه کیفیت از سوی شرکت‌های دانش بنیان مستقر در این پارک دریافت شده است.

ثبت اطلاعات 4 هزار فناوری
عضو هیات امنای پارک فناوری پردیس، با اشاره به راه‌اندازی فن بازار ملی در این پارک، اضافه کرد: تاکنون شش هزار و 700 نفر از محققان و کارآفرینان عضو این فن بازار هستند و از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.
به گفته وی در این فن بازار تاکنون اطلاعات بیش از چهار هزار محصول دانش بنیان ثبت شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :