آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14392
تاریخ انتشار : 19 مهر 1391 9:42
تعداد بازدید : 731

تعرفه VOIP تا 15 درصد کاهش می یابد

تعرفه انتقال ارتباطات صادره VoIP (انتقال صوت روی اینترنت) از طریق ارتباطات زیرساخت به صورت پلکانی محاسبه می شود تا قیمت تمام شده برای یک دقیقه ارتباط صادره VoIP کاهش یابد.

فناوران - وحید سلمان، مدیرکل دفتر بررسی‌های اقتصادی این شرکت با اعلام این مطلب افزود: شرکت ارتباطات زیرساخت بنا به درخواست شرکت‌های فعال در عرصه ارتباطات صادره VoIP این تغییرات را در تعرفه ترانزیت VoIP، پس از اخذ مجوز از مراجع ذی ربط نسبت به ابلاغ این مصوبه، اعمال خواهد کرد.
وی در ادامه در خصوص شیوه جدید اخذ این تعرفه گفت: دریافت تعرفه در شش سطح ترافیک تعریف شده که در هر سطح، ترافیک به میزان دو برابر افزایش و تعرفه زیرساخت برابر 15 درصد کاهش می یابد.
سلمان افزود: مازاد ترافیک هر سطح با سطح بعدی سنجیده می‌شود به عنوان نمونه اگر یک شرکت 700 هزار دقیقه در ماه ترافیک صادره VoIP داشته باشد 300 هزار دقیقه در ماه را با دقیقه ای 100 ریال ، مازاد 300 هزار تا 600 هزار دقیقه را با دقیقه ای 80 ریال و مازاد 600 هزار تا 700 هزار دقیقه، هردقیقه 64 ریال محاسبه می‌شود.مدیرکل دفتر بررسی‌های اقتصادی شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: موضوع دیگری که برای حمایت از منافع فعالان عرصه ترافیک صادرهVoIP بین الملل در این مصوبه جدید مورد توجه قرار گرفته است، حذف سقف هفتاد درصدی تعرفه های VoIP در مقایسه با قیمت مکالمات از طریق دو صفر است به نحوی که از این تاریخ به بعد، تعرفه دریافتی از مشترکان برای هر دقیقه ارتباط صادره بین الملل این شرکت‌ها می‌تواند بر اساس تعرفه‌های جدید مکالمات از طریق دو صفر شبکه زیرساخت محاسبه و دریافت شود.
وی گفت: شرکت‌هایی که به این میزان ترافیک ندارند برای بهره‌مندی از این تخفیف‌ها می‌توانند با یکدیگر کنسرسیوم تشکیل دهند تا از تخفیف‌های سطوح مختلف ترافیک بهرمند شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :