آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14391
تاریخ انتشار : 19 مهر 1391 9:34
تعداد بازدید : 618

آیفون 5 4 میلیون تومان

در حالی که بازار تحت تاثیر شدید نوسان نرخ ارز قرار دارد، آیفون 5 با قیمت چهار میلیون تومان در بازار تلفن همراه کشور معامله می شود.

فناوران- بیشتر از یک ماه است که نوسان نرخ ارز همه بازارها را تحت تاثیر قرار داده است، تا آنجا که بسیاری از بازارها کساد شده‌ و هیچ‌گونه خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد. بازار تلفن همراه هم یکی از این بازارهاست که از زمان تشدید نوسانات نرخ ارز راکد شده و کمتر فروشگاهی می‌توان یافت که از میزان خرید و فروش خود رضایت داشته باشد.
فعالان بازار می‌گویند: در حالی که تا یکی دو ماه گذشته روزانه 30 تا 40 دستگاه گوشی می‌فروختند این روزها بیشتر از چهار تا پنج گوشی نمی‌فروشند.
در این میان با وجود افزایش نجومی قیمت گوشی‌های موبایل، جدیدترین محصول اپل که هنوز در بسیاری از بازارهای اروپایی و آمریکایی عرضه نشده، با قیمت چهار میلیون تومان در بازار ایران به فروش می‌رسد. البته گوشی آیفون 5 از سه میلیون و 500 هزار تومان تا چهار میلیون تومان در بازار موجود است.
به گفته فعالان بازار، روز شنبه قیمت این گوشی سه میلیون و 350 تا 370 هزار تومان بود، اما طی دو سه روز با افزایشی برابر 650 هزار تومان مواجه شده است.علاوه بر گوشی آیفون 5، نسخه‌‌های 16 و 32 گیگابایتی iPhone 4S به ترتیب با قیمت یک میلیون و 900 و دو میلیون و 220 هزار تومان به فروش می‌رسد. این در حالی است که از اوایل هفته قیمت این گوشی‌ 100 هزار تومان افزایش یافته
است.
گوشی‌های سامسونگ هم از این افزایش قیمت مستثنی نبودند و بالاترین افزایش قیمت مربوط به گوشی Galaxy SIII بوده که قیمت آن 200 هزار تومان بالا رفته و هم‌اکنون به بهای یک میلیون و 730 هزار تومان به فروش می‌رسد.
گوشی Galaxy SII هم که اوایل هفته یک میلیون و 200 هزار تومان به فروش می‌رسید در حال حاضر قیمتی برابر یک میلیون و 300 هزار تومان دارد.
سری گوشی‌های Xperia سونی هم تحت تاثیر این افزایش قیمت‌ها قرار گرفته‌اند. گوشی Xperia Arco S با افزایش 150 هزار تومان هم‌اکنون یک میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسد.
گوشی Xperia Ion هم افزایش 250 هزار تومان را تجربه کرد و به نرخ یک میلیون و 450 هزار تومان در اختیار خریداران قرار دارد.
Xperia S سونی هم با افزایش 200 هزار تومانی، یک میلیون 250 هزار تومان عرضه شده است.
در این میان گوشی‌های ال‌جی هم با افزایش زیادی همراه بوده، تا آنجا که گوشی پرادا از یک هفته گذشته با قیمت 750 هزار تومان این روزها به بهای 950 هزار تومان به فروش می‌رسد.
گوشی‌های ارزان‌قیمت هم تحت تاثیر قرار گرفته و با قیمتی چند برابر در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند.فروشندگان می‌گویند در این شرایط نمی‌توانند به شکل کلی خرید کنند و معمولا روزانه و در صورت داشتن مشتری، اقدام به خرید گوشی می‌کنند و با سود بسیار کمی این گوشی‌ها را به فروش می‌سانند.
از سوی دیگر عمده‌فروشان هم به فروشگاه‌ها جنس نمی‌فروشند، چون نمی‌دانند که تا روز بعد اجناسی را که امروز فروخته‌اند با چه میزان افزایش دوباره خریداری کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :