آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14369
تاریخ انتشار : 18 مهر 1391 10:20
تعداد بازدید : 697

ثبت سه اختراع کسپرسکی در زمینه افتا

لابراتوار کسپرسکی سه فناوری جدید، برای راهکارهای امنیت کسب و کار اختراع کرده که شامل یک ضد ویروس برای پروکسی سرور، روشی برای کاهش تهدیدات امنیتی فناوری اطلاعات در شبکه و سیستمی برای کنترل سطح دسترسی به منابع شبکه می شود.

فناوران- اختراع شماره 2249348 ثبت شده در روسیه، سیستم و روشی برای ویروس‌یابی سمت سرور است که برای اسکن داده‌های دریافت شده به کار می‌رود. این فناوری جدید کسپرسکی پارامترهای اصلی فایل‌های درحال دریافت را تحلیل و درستی منبع داده‌های جدید را ارزیابی می‌کند. اگر داده مورد نظر از یک منبع مشکوک آمده و یا ویژگی‌های آن نشان‌دهنده وجود کدهای خراب باشد، داده مورد نظر به طور کامل روی سرور پروکسی دانلود شده و در آنجا اسکن خواهد شد. اطلاعات این فرآیند در زمان پویش به کاربر نمایش داده می‌شود. اگر در زمان بررسی داده، مدرکی از وجود اجزای بدافزار در داده‌های دانلود شده وجود داشته باشد، مراحل پویش روی رایانه کاربر اجرا می‌شود.
فناوری اختراع شده توسط لابراتوار کسپرسکی در مقایسه با سایر راهکارهای موجود، دارای این مزیت است که به صورت خودکار الگوریتم اسکن را برای فایل‌های دریافت شده انتخاب می‌کند و به این صورت سیستم امنیتی را کاراتر می‌کند و منابع بیشتری را محفوظ می‌دارد.
اختراع بعدی شرکت کسپرسکی که در ایالات متحده آمریکا ثبت شده، سیستم و روشی است که تهدیدات شبکه‌های رایانه‌ای را کاهش می‌دهد. این فناوری پتانسیل تهدیدات از جانب کاربر را بر اساس چندین پارامتر شامل فعالیت کاربر روی ایستگاه کاری و ارتباطات کاربر با دیگر کاربران بررسی می‌کند که از نتایج این ارزیابی می‌توان برای تعیین سیاست‌های امنیتی انعطاف پذیر استفاده کرد.
اختراع سوم نیز که به شماره 8209740 در ایالات متحده آمریکا ثبت شده، روشی برای کنترل دسترسی به منابع و یا بخش خاصی از شبکه تعریف می‌کند. این کنترل با استفاده از یک کارگزار (Agent) مدیریتی نصب شده روی رایانه خاصی که به همین منظور طراحی شده، انجام می‌گیرد.
این فناوری ساختار (توپولوژی) شبکه را تشخیص می‌دهد و میزان کارایی هر رایانه را درجه‌بندی می‌کند. کارگزار مدیریتی روی دستگاهی با بالاترین درجه کارایی نصب می‌شود و توسط کنسول مدیریتی برای کنترل دسترسی به منابع شبکه به کار گرفته می‌شود. بنابراین، این فناوری کمک می‌کند که سیاست‌های امنیتی پیاده شده در ساختار شبکه با بیشترین کارایی و در حالت موثر اجرا شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :