آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14364
تاریخ انتشار : 18 مهر 1391 10:13
تعداد بازدید : 536

وزیر ارتباطات:

شبکه ملی اطلاعات پایلوت «اینترنت پاک» محسوب می شود

طرح «اينترنت پاك» پس از مطرح شدن اش سوالات متعددي را در ميان كاربران اينترنت كشور ايجاد كرد و بيم آن مي رفت كه با اجرايي شدن آن، فيلترينگ موجود در كشور افزايش يابد اما وزير ICT درباره اين طرح گفت: اين بحث در حد يك ايده بود اما اكنون با بهره گيري از نظرات نخبگان و دانشمندان داخلي در تلاشيم كه آن را به حد يك طرح نزديك كنيم.

ایسنا - وزير فناوری اطلاعات و ارتباطات با بیان این مطلب گفت: قطعا خود شبكه ملي اطلاعات نمونه و پايلوتي خواهد بود كه برخي ايده‌ها كه به مفهوم كلي اينترنت پاك مربوط مي‌شوند آنجا پياده‌سازي شوند. او با يادآوري اينكه اين طرح از زمان طرح شدن مورد توجه كشور‌هاي مختلف دنيا قرار گرفته، در پاسخ به اين سوال كه آيا اجراي چنين طرحي به معناي فيلترينگ بيشتر محسوب مي‌شود، افزود: همان‌طور كه پيش از اين هم توضيح داده‌ايم اساسا مفهوم اينترنت پاك كاملا با بحث فيلتر و يا بحث پالايش متفاوت است به اين ترتيب در قالب اين طرح اساسا داده‌ها و اطلاعات را از اينكه به سمت فيلتر شدن بروند مبرا مي‌دانيم و درواقع به گونه‌اي اقدام مي‌شود كه ديگر لزومي به فيلترينگ نباشد.
تقي‌پور گفت: ابتدا درباره‌ خود اينترنت هم نيازي به مباحث فيلترينگي نبود اما بعد‌ها با ورود كسب‌وكار‌هاي كثيف شرايطي ايجاد شد كه لازم بود در آن پاكسازي‌هايي صورت بگيرد.
وي ادامه داد: به هر حال طبق تعاريف ديني ما يكي از ويژگي‌هاي علم و آگاهي مفيد بودن آن است و در مفاهيم ديني بارها و بارها علم نافع مورد تاكيد قرار گرفته است. براين اساس ما اساسا به مبناي اينترنت پاك فكر مي‌كنيم و در شبكه‌ ملي اطلاعات هم در تلاشيم كه محتوا‌هايي سالم و آگاهي‌بخش منتشر شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :