آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14356
تاریخ انتشار : 18 مهر 1391 10:2
تعداد بازدید : 1071

راه اندازی 10 آزمایشگاه بررسی ادله دیجیتال

رییس پلیس فتا از راه اندازی 10 آزمایشگاه بررسی ادله دیجیتال در چند استان خبر داد و گفت: این آزمایشگاه ها در استان هایی به عنوان معین مسوولیت پوشش سایر استان ها را دارند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا- سردار سید کمال‌هادیانفر با اعلام این خبر در حاشیه جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال گفت: یکی از اصلی‌ترین مسایل در کشف ادله دیجیتال آزمایشگاه‌های بررسی ادله دیجیتال در دو حوزه پی‌جویی جرایم در شبکه رایانه‌ها و تلفن همراه است. لذا با اقدامات زیربنایی انجام شده هم اکنون در 10 استان کشور آزمایشگاه‌های ادله دیجیتال جرم راه‌اندازی، تجهیز و عملیاتی شده است.
وی گفت: در فضای مجازی ارتکاب جرم قابل ردیابی است و ادله کافی از ارتکاب جرم باقی می‌ماند که پلیس فتا با بررسی سیستم‌های رایانه‌ای و مخابراتی مجرمان، توانایی کشف علمی جرایم در فضای مجازی را داراست، بر همین اساس با استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی امکان بررسی ادله دیجیتال و بررسی فنی تجهیزات مجرمانه در ارتکاب جرایم در پلیس فتا محقق شده است.
رییس پلیس فتا با بیان اینکه دنیای مجازی دارای پیچیدگی‌های بسیاری است گفت: ما در ابتدای راه قرار داریم اما با وضعیت موجود امیدواریم در سال‌های نه چندان دور جزو بهترین‌ها در بین  پلیس‌های سایبری دنیا در حوزه عملی، فنی و تخصصی
 باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :