آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14293
تاریخ انتشار : 17 مهر 1391 1:54
تعداد بازدید : 461

افزایش 346 درصدی واردات تلفن همراه به کشور

نوسان های اخیر نرخ ارز در حالی بازار موبایل کشور را تحت تاثیر قرار داده که تازه ترین آمار گمرک ایران حاکی از رشد واردات انواع گوشی تلفن همراه به کشور در نیمه نخست امسال است.

ایسنا- در شش ماهه نخست 1391 بالغ بر 417 تن انواع گوشی تلفن همراه به ارزش بیش از 92 میلیون دلار وارد کشور شده است. این میزان واردات از نظر وزنی و ارزشی به ترتیب 9/185 و 6/346 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه در سال قبل نشان می‌دهد.
امارات با سهم 8/60 درصد، کره جنوبی با سهم 5/7 درصد و چین با 8/17 درصدی از کل واردات گوشی تلفن همراه ایران به ترتیب اصلی‌ترین مبادی ورود این کالا به کشور در نیمه نخست امسال شناخته شدند. رشد قابل ملاحظه واردات قانون گوشی تلفن همراه به کشور در نیمه نخست امسال در حالی به ثبت رسیده است که برخی سایت‌های خبری طی چند روز گذشته اعلام کردند، روند صعودی نرخ ارز در بازار باعث شده تا برخی فروشندگان از عرضه و فروش گوشی در بازار خودداری کنند.
به نوشته این سایت‌ها در شرایط فعلی بیشتر فروشندگان از فروش گوشی‌های موبایل خودداری می‌کنند، چرا که هر لحظه قیمت ارز در حال افزایش است و از این رو جایگزین کردن محصول فروخته شده با نرخ فعلی ارز امکان‌پذیر نیست به همین دليل بیشتر فروشندگان ترجیح می‌دهند که در این شرایط از خرید و فروش خودداری کنند. به این ترتیب می‌توان گفت که هم‌اکنون بازار موبایل در شرایط رکود نسبی به سر می‌برد و مشتریان خرید گوشی موردنظر خود را به زمان دیگری موکول کرده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :