آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14290
تاریخ انتشار : 17 مهر 1391 1:48
تعداد بازدید : 435

شارپ برای iPhone 5 نمایشگر می سازد

رويترز اعلام كرد كه شارپ در مرحله توليد «ظرفيت مناسبي» از صفحات نمايش گوشي هاي iPhone 5 اپل برای عرضه در بازار است.

فناوران- سخنگوي شارپ در گفت‌وگو با رويترز اعلام کرده كه با اين حجم توليد، ديگر كمبودي برای فروش وجود نخواهد داشت. تحليل‌گران اين تصميم اپل براي افزايش توليد نمايشگرهاي iPhone 5 توسط شارپ را در پاسخ به انتقادات ماه گذشته به اين شركت به دليل محدوديت در عرضه اين گوشي‌ها عنوان مي‌كنند. صفحه نمايش لمسي، 4 اينچي و IPS توليد شده توسط شارپ برايiPhone 5 از پلي‌سيليكون بوده و به‌دليل پيچيدگي فناوری in-cell به‌كار رفته در آن، توليد انبوه در تعداد بالاي اين مانيتورها، نيازمند صرف زمان بيشتري نسبت به نمايشگرهاي معمولي است. در اين فناوری حسگرهاي لمسي در درون خود  LCD قرار داده مي‌شوند و به اين ترتيب نياز به لايه لمسي اضافي را از بين مي‌برند كه اين خود به باريك‌تر شدن نمايشگر كمك مي‌كند، لذا اين نمايشگرها به‌خاطر باريكي فوق‌العاده و امكان شكنندگي‌شان تنها در تعداد مشخصي، قابل توليد و عرضه هستند.
اپل كه در روز اول رونمايي از محصول iPhone 5، پنج ميليون دستگاه را به فروش رساند، توانست ركورد قبلي خود را نيز كه مربوط به فروش چهار ميليون دستگاه iPhone 4S در يك رونمايي پراستقبال بود، بشكند.
پيشتر رويترز اعلام كرده بود كه احتمالا شارپ توليد انبوه نمايشگرهاي اپل را در مركز كامياماي ژاپن انجام خواهد داد و بخش كوچكي از توليد نيز به
 Japan Display و LG اختصاص خواهد يافت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :