آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14270
تاریخ انتشار : 17 مهر 1391 0:51
تعداد بازدید : 648

رییس کل سازمان نظام پزشکی ایران:

افزایش بهره گیری از فناوری اطلاعات در راستای سرعت بهبود شاخص های سلامت

رییس کل سازمان نظام پزشکی ایران گفت: بهره گیری از فناوری اطلاعات و پیشرفت های علمی مرتبط با حوزه IT و الکترونیک، سرعت بهبود شاخص های سلامت را در کشور افزایش می دهد.

فناوران- دکتر سیدشهاب‌الدین صدر در جلسه شورای سیاست‌گذاری و مسوولان کمیته‌های علمی تخصصی نخستین کنگره بین‌المللی سلامت الکترونیکی با اشاره به سهم عوامل مختلف موثر در سلامت افراد جامعه گفت: 50 درصد عوامل موثر بر سلامت، اجتماعی و اقتصادی است. عوامل ژنتیکی 15 درصد، رفتارهای فردی و اجتماعی 10 درصد سهم خدمات بهداشتی و درمانی در تامین سلامت تنها حدود 25 درصد است که این موضوع نشان‌دهنده اهمیت توجه به تمام عوامل موثر در حفظ و ارتقای سلامت است.
وی افزود: برای بهبود شرایط اجتماعی و محیطی افراد جامعه و در نهایت تامین سلامت و همچنین برای ارایه مطلوب‌تر خدمات بهداشتی و درمانی، استفاده و بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و پیشرفت‌های روزافزون این حوزه بسیار ضروری است و می‌توان گفت با کمک فناوری اطلاعات، بهبود شاخص‌های سلامت به سرعت تحقق پیدا می‌کند.
رییس کل سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه این سازمان همواره در استفاده از علوم روز و به ویژه فناوری الکترونیکی و اطلاعاتی در ارایه خدمات به جامعه پزشکی و ادای وظایف خود در حوزه سلامت پیشرو بوده است، عنوان کرد: نخستین کنگره سلامت الکترونیکی در همین راستا و به منظور ترویج سلامت الکترونیکی در بین
سیاست گذاران، فعالان و ارایه‌دهندگان خدمات حوزه سلامت در کشور برگزار می‌شود.در ادامه دکتر پیام حنفی‌زاده دبیر علمی کنگره سلامت الکترونیکی با اشاره به استقبال خوب صورت گرفته از این کنگره، گفت: تعداد کنفرانس‌های بین‌المللی که در حوزه سلامت الکترونیکی در دنیا برگزار می‌شود محدود است و با توجه به جایگاه و محتوای علمی این کنگره و نهاد برگزار کننده آن که یک نهاد غیر دولتی و متکی به جایگاه علمی پزشکان کشور است، سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی متعددی از جمله سازمان ملل، سازمان جهانی بهداشت (WHO) و برخی ژورنال‌های تخصصی معتبر حمایت خود از نخستین کنگره بین‌المللی سلامت الکترونیکی را اعلام کرده‌اند.
وی افزود: در این کنگره 14 پانل در نظر گرفته شده که در هر پانل یک میهمان و استاد بین‌المللی حضور خواهد داشت. همچنین هفت کارگاه تخصصی و شش سخنرانی علمی توسط دانشمندان بین‌المللی به شرکت‌کنندگان این کنگره ارایه خواهد شد.
در ادامه این جلسه، اعضای هیات علمی و دبیران کمیته‌های تخصصی، محتوا و محورهای اصلی کنگره را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
نخستین کنگره بین‌المللی سلامت الکترونیکی توسط سازمان نظام پزشکی و با مشارکت تعداد کثیری از نهادها و سازمان‌های علمی معتبر خارجی و داخلی، 9 و 10 آذر ماه امسال در تهران برگزار می‌شود.
 علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این کنگره می‌توانند به نشانی www.iceh.irimc.org مراجعه کنند.   


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :