آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14263
تاریخ انتشار : 17 مهر 1391 0:12
تعداد بازدید : 652

معاون فناوری و امور بین‌الملل خبر داد:

تصویب 14 پیشنهاد ایران در کنگره جهانی پست

ایران در اجلاس اتحادیه جهانی پست (UPU) که هم اکنون در قطر در حال برگزاری است، 17 پیشنهاد در حوزه قوانین و مقررات بین المللی پستی (کنوانسیون) مطرح کرده بود که 14 پیشنهاد از مجموع پیشنهادهای ایران به تصویب اعضای این اجلاس رسیده است.

روابط عمومی وزارت ارتباطات- محمد کرم‌پور، معاون فناوری و امور بین‌الملل با بیان این مطلب، گفت: این دستاورد حاصل همت و تلاش مدیران و کارشناسان شرکت پست نظیر شمولی زاده، مدیرکل امور بین‌الملل این شرکت است که به واسطه آن منافع جمهوری اسلامی ایران در این حوزه مورد توجه قرار خواهد گرفت.
وی با بیان این مطلب که وزارت ارتباطات در حوزه بین‌الملل، فعالیت خود را بر اساس سیاست‌های کلان کشور فعال می‌کند بیان کرد: پیش از این در حوزه‌هایی نظیر WRC و سازمان منطقه‌ای جامعه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه تلاش‌های گسترده‌ای صورت گرفته بود.
کرم‌پور افزود: ایران به دنبال ارتقای جایگاه خود از بازیگری به صحنه گردانی در حوزه سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
وی با بیان این مطلب که ایران هیچ‌گاه تماشاگر این حوزه‌ها نبوده است عنوان کرد: تصمیم داریم تا با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تلاش‌های در دست اقدام، تاثیرگذاری در این حوزه را تا مرحله صحنه گردانی افزایش دهیم.
معاون فناوری و امور بین‌الملل با اشاره به برگزاری بیست و پنجمین کنگره اتحادیه جهانی پست (UPU) گفت: این اجلاس در کشور قطر برگزار می‌شود و هیات نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، در آن حضور فعال دارند.
کرم‌پور گفت: اجلاس کنگره اتحادیه جهانی پست مهم‌ترین رویداد بین‌المللی در حوزه پست است که هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود به طوری که تمامی تصمیم‌گیری‌های کلان در خصوص سیاست‌گذاری و تنظیم مقررات بین‌المللی و تعیین خط مشی در حوزه پست در این اجلاس انجام می‌شود.
وی ادامه داد: اتحادیه جهانی پست (UPU) در سال 1874 میلادی تاسیس شد و مقر آن در شهر برن - سوئیس است که شامل چهار بخش شورای اداری، شورای بهره‌برداری پستی، دفتر امور بین‌الملل و کمیته مشورتی است.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :