آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14261
تاریخ انتشار : 17 مهر 1391 0:2
تعداد بازدید : 625

رییس سازمان فناوری اطلاعات:

پروژه های بلاتکلیف دستگاه های دولتی به بخش خصوصی واگذار می شود

پروژه های ICT که در دولت تعریف شده و دستگاه های دولتی و نهادهای اجرایی به علت عدم توان مالی و یا دغدغه های درون سازمانی نمی توانند آن را اجرایی کنند به بخش خصوصی واگذار می شوند.

تلنا- علی حکیم جوادی رییس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در حال حاضر برخی از پروژه‌های حساس که عملیاتی شدن آنها از سوی دولت لازم و ضروری است در نهاد‌ها و سازمان‌ها بلاتکلیف مانده است گفت: آن دسته از پروژه‌های ICT که در دولت تعریف شده و دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی به علت عدم توان مالی و یا دغدغه‌های درون سازمانی آن را اجرایی نکرده‌اند طی جلساتی که با بخش خصوصی برگزار شده و یا از طریق کنسرسیوم برون سپاری می‌شوند.
 وی در ادامه به تلاش‌های صورت گرفته در حوزه گسترش همکاری با بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: در جلساتی که برگزار کرده‌ایم دو تا سه مصوبه را نهایی کرده‌ایم و امیدواریم با استفاده از توان بخش خصوصی یا کنسرسیوم‌هایی که در همین راستا تشکیل داده‌ایم بتوانیم بخشی از مشکلات دولت را مرتفع کنیم.
 معاون وزیر ارتباطات به تدوین دو آیین‌نامه بند الف ماده 36 و آیین نامه گسترش کاربرد‌های فاوا اشاره کرد و در ادامه افزود: این آیین نامه‌ها پس از طی مراحل قانونی ابلاغ خواهد شد.
 چرا که به سمتی برویم که کمترین بار مالی به دولت تحمیل شده و یا کنسرسیوم‌ها آنها را اجرایی کنیم.
 وی در پایان گفت: با استفاده از سرمایه‌های عمومی و همکاری شرکت‌های توانمند داخلی می‌توانیم بخشی ازدغدغه‌های دولت در این زمینه را برطرف کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :