آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14238
تاریخ انتشار : 16 مهر 1391 10:32
تعداد بازدید : 856

بانک دی به مشتریان اش دستگاه رمز ساز می دهد

شعب بانك دي دستگاه رمز ساز (توكن) را با تخفيف ويژه به مشتريان خود ارایه مي كند.

 بینا- بانك دی براي ارتقاي ضريب امنيتي اينترنت بانك خود، دستگاه رمز ساز (توكن) را روي اينترنت بانك دي نصب كرده است و كاربران اينترنت بانك بدون داشتن اين دستگاه نمي‌توانند به حساب خود دسترسي پيدا كنند.
اين اقدام از آن رو عملي شد كه كاربران از نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تلفن و از این قبیل برای ایجاد شناسه کاربری و رمز عبور حساب‌های بانکی خود استفاده می‌کنند که به راحتی قابل حدس و دسترسی است و با اين كار امنيت حساب در معاملات اينترنتي به مخاطره مي‌افتد.
یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای ایمن سازی ورود به سیستم‌های بانکی استفاده از دستگاه رمز ساز يا توكن است که به واسطه آن یک رمز برای انجام تراکنش مالی به کاربرده مي‌شود. همچنين هر دستگاه رمزساز امكان استفاده از حساب مخصوص به خود را فراهم مي‌آورد و با يك دستگاه نمي‌توان به حساب ديگران دسترسي پيدا كرد. از اين رو به كارگيري دستگاه رمزساز راهكاري مناسب براي ايمن‌سازي حساب در برابر هكرها و دزدي‌هاي اينترنتي محسوب مي‌شود.
با وجود اين اولويت‌ها و به منظور گسترش فرهنگ استفاده از ابزارهاي الكترونيكي و توسعه اينترنت بانك، شعب بانك دي دستگاه رمز ساز(توكن) را با تخفيف‌هاي ويژه به مشتريان خود ارایه مي‌كند.
شايان ذكر است تعرفه اين تخفيف‌ها متناسب با ميانگين مانده دو ماهه حساب مشتريان محاسبه شده و متغير است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :